"Johan Cruyff hoort bij Ajax!!!!!" Marco praat metMarco van Basten. Bij voorbaat stond vast dat dit een moeilijk seizoen voor Marco zou worden. De kans dat hij het aantal doelpunten van vorig seizoen zou evenaren was niet zo groot en het ziet er nu ook niet naar uit dat hij dat nog zal halen. Het aantal doelpunten is nu eenmaal bepalend voor het feit of een spits wel of niet presteert. Dit is niet helemaal eerlijk want het spel van Marco is zeker niet minder dan vorig seizoen. Het aantal assists van Marco is daar een dui delijk voorbeeld van. Zelf ziet hij ook duidelijke verschillen tussen dit en vorig seizoen. „Vorig sei zoen speelde ik met Jesper Olsen en Johnny van 't Schip naast me en ikzelf als een pure centrumspits waardoor ik veel kon scoren. Dit seizoen speel ik met Rob de Wit en Gerald Vanenburg naast me. Dat zijn geen typische bui tenspelers zoals Jesper en Johnny. Zij komen weer veel meer naar binnen waardoor je in een soort trechter komt te spelen. Daardoor scoor ik dit sei zoen minder direkt en moet ik me meer in het spel gaan betrekken. Dat is een proces dat dit seizoen loopt en waar vooruitgang in zit. Van de kritiek trek ik me weinig aan. Ik speel dit seizoen anders, maar voor de ploeg ben ik niet minder belangrijk geworden. Nu kom ik zelf meer aan voetballen toe en dat is voor mij een belangrijk proces omdat ik daardoor mijn mogelijkheden weer vergroot. Ook het spelen met twee spitsen moeten we onder de knie krijgen als we tenminste een goede ploeg willen worden. Je moet dan in een wedstrijd moeiteloos van drie naar twee spitsen kunnen omschakelen en andersom. Dat is ook weer iets waar we dit seizoen aan wer ken. Van militaire dienst heb ik weinig last want als ik wil gaan trainen kan dat, alleen heb ik nu bijna geen vrije tijd meer". Cruyff Dat Marco bij Cruyff-Sports onder contract staat is bekend en ook het feit dat hij vaak contact met Cruyff heeft komt vaak in de publiciteit. Of Cruyff nu wel of niet bij Ajax thuishoort (dus wel!!, MvH), het is in ieder geval duidelijk dat het doodzonde is dat zijn kennis op dit moment voor Ajax verloren gaat. Ook Marco heeft daarover een uitgesproken mening. „Ten eerste sta ik bij Cruyff- Sports onder contract; daardoor heb ik al vaak contact met hem. Maar ook daar buiten praat ik veel met hem over voetbal en ook over andere dingen. Met andere mensen praat ik ook veel over voetbal maar je weet hoe dat gaat, hij is Cruyff en als je met hem praat staat dat meteen in de belangstelling. Overigens vind ik wel dat Cruyff bij Ajax hoort. Kijk, het bestuur heeft zijn trots en Cruyff heeft zijn trots maar op dit moment moet je dat gewoon naast je neerleggen en kijken waar het Nederlands voetbal mee gebaat is. Dan is het gewoon zo dat Cruyff bij Ajax moet lopen. Als wat of in wat voor functie 15

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 17