'Marco van Basten nummer een!!!!!' Verkiezing 'Populairste Ajacied '84-'85': 'Marco van Basten is great'; dit is een tekst die je vaak bij wedstrijden van Ajax hoort, meestal gescandeerd door de F-side. Dat het merendeel van de Ajax-supporters het daar mee eens is blijkt nu wel uit het feit dat Marco tot de 'Populairste Ajacied' van dit seizoen is gekozen. Marco scoort dit seizoen wel minder dan het vorige maar zijn spel is net zo goed gebleven. Zeker als je bekijkt dat hij zich steeds heeft moeten aanpassen aan de verschillende speelstijlen. Elders in dit blad een interview met hem. Ook de tweede plaats van Gerald is verklaarbaar omdat hij voor de jeugd nog altijd het grote voorbeeld is, vooral vanwege zijn techniek. Het is alleen jam mer dat, wat de techniek betreft, het er dit seizoen bij Gerald niet zo uitkomt. Daar tegenover staat wel het feit dat Gerald nu harder werkt dan dat hij ooit heeft gedaan en dat is zeker een pluspunt te noemen. De derde plaats van Sonny is misschien wel verrassend maar daarom niet minder terecht. Bracht Ajax vroeger nooit goede verdedigers voort nu heb ben we in Sonny een speler die, als hij zo doorgaat, een verdediger van grote klasse kan worden. Buiten dat is hij erg sympathiek en ook dat telt bij vele supporters mee. Verdere opmerkelijke zaken zijn de vierde plaats van Johnny van 't Schip (ondanks zijn langdurige afwezigheid), de achtste plaats van Felix Gasselich en het ontbreken in de top 10 van spelers als Rijkaard en Koeman. Hieronder vinden jullie de Top 10 van de verkiezing 'Populairste Ajacied 1984-'85'. Achter de naam vind je het percentage van het totaal te behalen puntenaantal, dat de speler in kwestie wist te halen. 1. MARCO VAN BASTEN 26,1% 2. Gerald Vanenburg 23,6% 3. Sonny Silooy 11,9% 4. Johnny van 't Schip 6,4% 5. Dick Schoenaker 6,2% 6. Rob de Wit 5,2% 7. Peter Boeve 4,7% 8. Felix Gasselich 3,6% 9. EdoOphof 3,1% 10. Hans Galjé 2,7% Overigen samen 6,5% Bij deze iedereen nog bedankt voor het insturen van de Top 3 en hopelijk doen jullie ook volgend seizoen weer mee!!!!! Marco. 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 15