9 dedigers in de vaderlandse eredivisie en er was zelfs even sprake van dat hij zich zou laten naturaliseren om het Nederlands elftal te leiden in de race om het wereldkampioenschap voetbal in West-Duitsland van 1974. Blanken burg bleef zijn geboorteland echter trouw en zegde Nederland op 23 mei 1975 vaarwel. Hamburger SV nam Blankenburg inmiddels meegesleurd in de algehele malaise bij Ajax over voor 500.000 gulden. Na enkele jaren hield hij het daar ook voor gezien om het een paar trapjes lager, bij Preussen Münster, te gaan proberen. Het afgelopen seizoen was Horst Blankenburg niet actief op het voetbalfront. Met ingang van 1 juli is hij als trainer verbon den aan Lüneburger SK, een club uit de hoogste amateurklasse in West- Duitsland. Blankenburg is nu 37 jaar. Twee andere oudgedienden bij Ajax kwamen onlangs in het nieuws. Terwijl Leo van Veen (bijna 39) besloot er nog minstens één seizoen aan vast te plakken bij de ambitieuze Waalwijkse eerste-divisieclub RKC, nam Piet Schrijvers (38) de ongetwijfeld moeilijke beslissing aan het eind van deze voetbaljaargang een punt te zetten achter zijn bewogen loopbaan. Van Veen zien we dus als trainer niet meer terug bij Ajax. De in Bunnik wonende 'vrije man' van RKC zou per 1 juli bij de hoofdstedelijke vereniging aan de slag gaan als jeugdtrainer. Hij wil echter nog minimaal één jaar tegen de bal trap pen en bovendien trekt Ajax hem niet meer zo. "Ik zou me er met de jongste jeugd (tien tot veertien jaar) gaan bezighouden. Op zich is dat natuurlijk geen probleem, maar ik wil graag in een leeftijdscategorie gaan werken waarmee écht prestaties te behalen zijn. Omdat ik zo lang op een hoog niveau gespeeld heb, ben ik dan bang te veel concessies te moeten doen. Boven dien kreeg ik de indruk dat de technische staf al bezet was", het voor hem niet bepaald plezierig verlopen seizoen '82-'83 heeft volgens Van Veen hier bij geen rol gespeeld. "Ik heb toch drieëntwintig wedstrijden meegemaakt, het landskampioenschap en de beker meegewonnen en in het Europacup toernooi meegedaan". Hoe dan ook, voorlopig blijft de 'veteraan' nog actief. De prof, die sinds zijn debuut in 1965 bij DÓS meer dan vijfhonderd competitie- en bekerontmoetingen heeft meegemaakt en daarin ongeveer tweehonderd maal gescoord: "Eens moet er natuurlijk een eind aan komen, maar nu ben ik nog steeds leip van dat spelletje en kan het allemaal ook fy siek aan". Leo Van Veen werd bij Ajax in 23 competitie, 2 Europacupr'en 2 bekerwedstrijden ingezet. Piet Schrijvers is van dezelfde jaargang als Leo van Veen. Daar waar de zwaargebouwde doelman geregeld op de voorgrond trad, werd de van origi ne Utrechtse spits eerder ondergewaardeerd. Beiden hebben in ieder geval veel aan hun sport te danken. Wat schrijvers betreft: finaleplaats met FC Twente in het Jaarbeursstedenbekertoernooi tegen Borussia Mönchenglad- bach, met Ajax in de halve-eindstrijd van het Europacuptoernooi voor lands kampioenen tegen Nottingham Forest, als reservekeeper bij Oranje in de fi nale van het wereldkampioenschap van 1974 (West-Duitsland) en 1978 (Ar gentinië, beide malen achter een ook nu nog onverslijtbare Jan Jongbloed), vijf landskampioenschappen en twee KNVB-bekers bij Ajax, alsmede twee hoofdprijzen in de reeks Amsterdam-toernooien ter voorbereiding op de com petitie. Een lijstje om U tegen te zeggen. Jammer is het dat de voormalige Beer van de Meer zijn nadagen moet slijten bij een PEC Zwolle, dat vorig sei zoen (na een verdienstelijk begin) moeizaam het hoofd boven water kon hou den en dit keer degradatie vrijwel zeker niet zal kunnen voorkomen. Ook zijn

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 11