Sportschool H. KORTLEVERS AJAX IS ONZE GLORIE - AJAX IS ONZE CLUB ITALIË Waar bij Ajax geen enkele ster meer rond loopt, omdat ze moesten vertrek ken (o.a. Cruyff, Kieft, Ling) of weg wilden (o.a. Arnesen, Lerby, Olsen), in vesteren Italiaanse clubs zich gek. Wat de publieke belangstelling betreft slaat de beste competitie ter wereld alle records. Supporters komen echt nog wel op namen af, dat blijkt. In het seizoen 1983/84 kwamen er 8.772.611 kij kers, die 180 miljoen neertelden. Na twintig ronden in dit seizoen kwamen er al 6.242.998 met een recette van 160 miljoen gulden. Met verwacht qua publieke belangstelling een stijging van 7% en qua inkomsten een stijging van 30%. Gemiddelde toeschouwersaantallen: Napoli: 77.434, AC Milan: 62.976, Inter Milan: 52.815, Roma: 51.398, Fiorentina: 43.665 en Juventus: 42.232. Zelfs degradatiekandidaten halen nog gemiddeld 17.076 toeschou wers. Napoli vangt iedere wedstrijd zo'n 2 miljoen gulden, de recette van Inter-Köln was bijna 3 miljoen gulden en bij Inter-AC Milan legden 82.000 toe schouwers 3,4 miljoen gulden in. Ze krijgen dan wel puur spektakel voorge schoteld. Aan rotzooi of geweld komen supporters zeker tijdens de wedstrij den nauwelijks toe, daar hun iets geboden wordt op het veld. Loopt het toch uit de hand, dan slaat de caribinieri er op los en nog maar kort geleden wer den enkele raddraaiers berecht en kregen ze 7,5 en 8,5 jaar gevangenisstraf. Overigens komen de spelers hier niet of nauwelijks in kontakt met de suppor ters. De trainingskampen zijn afgesloten van de buitenwereld en alleen met een perskaart kom je nog wat verder. Wij zochten in onze vakantie Napoli- Atalanta en Diego Maradona op (zie elders). Kees Jansma schreef onlangs, dat hij de hoop al lang had opgegeven als pers nog voor vol te worden aange zien. Dit n.a.v. de omstandigheden op de Ajax perstribune. Napoli heeft op een prima vrije plaats op de lange zijde (zonder last van palen en hekken) de perstribune: 140 plaatsen met perfekte persservice. Ook dat bevordert positief nieuws. De Italiaanse televisie (RAI) zendt zondagavond vroeg al meerdere beelden uit en van 10 tot 12 uur 's avonds uitgebreid aandacht voor alle wedstrijden, goals en uitgebreide samenvattingen. Het voetbal is dermate spektaculair, dat deze beelden reclame zijn en alleen maar publiek aantrekken. Een prima voetballand derhalve. Voor iedere voetballer een droom om in te spelen en aan Wim Kieft zien we, hoe compleet je daar kan worden en wat een fantastische spits hij daar is geworden. Ciao Willem, veel succes! Ciao Diego e arrivederci! Karate-indoortraining voor dames en heren Body-building haltertraining voor dames en heren 2e Oosterparkstraat 288 - Tel. 020-924104 - Amsterdam 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 5