Bouwbedrijf Midreth bv Groot Mijdrechtstraat 11 - Postbus 112 3640 AC Mijdrecht Tel.: 02979-1928 -Telex: 18371 Midre NL bald. En er is niemand die klaagt. Integendeel, voor het publiek levert het een schitterende strijd om de bal op in het uiteenspattende water. Als de ploegen het veld opkomen barst het gejuich los. 74.000 mensen roepen: Die- go, Diego. Als een echte vedette komt Maradona als laatste het veld op. Als simpele Nederlander zit je dan even volkomen sprakeloos om je heen te kij ken bij zo'n uitzinnig begin van een wedstrijd tussen twee middenmoters. De wedstrijd is schitterend. Er wordt om iedere meter gevochten en de ploegen zijn gelijkwaardig, op Maradona na dan... Bagni schermt de bal goed af en geeft hem af aan Carranante die hem meteen doorschuift naar Maradona die zich op twee meter van de zestiende-meterlijn bevindt, recht voor het doel. Hij maakt een beweging naar de buitenkant en trekt meteen naar binnen toe, één man volkomen op het verkeerde been latend. Vanaf dat moment gaat het snel, Maradona passeert in het strafschopgebied drie verdedigers en de doelverdediger. Op het momént dat hij uit wil halen wordt hij bij z'n benen gegrepen en komt ten val, de bal rolt echter door en wordt snoeihard door Bertoni in de goal geschoten. 1-0 in de 21e minuut. Een fantastische goal. Maradona zou later zeggen dat hij blij was dat Bertoni het karwei afmaakte maar dat hij net zo lief de penalty genomen had met het oog op de topsco- rerslijst waar hij tweede staat achter Michel Platini. Een supervedette die nooit tevreden is dus. Maradona showt z'n bovennatuurlijke klasse nog enkele malen. Eén keer rolt hij midden in een plas, tussen twee verdedigers in, de bal mat z'n linker op z'n rechtervoet, laat de bal van de linkerknie naar de rechterknie verhuizen en hakt de bal vervolgens over de verbijsterde tegenstanders naar de vrijstaande Caffarelli. Hij werkt ontzettend hard, is overal te vinden en be moeit zich misschien wel té veel met het vuile werk. Hij blijft echter adem houden voor weergaloze akties. Met Platini is Maradona de allerbeste voetballer die er op de wereld rond loopt, dat weten we nu zeker... Studio Sport Voetbal 80 Zo af en toe krijgen we op de Nederlandse TV wat Italiaanse goals voorge schoteld. Op zich een heel nobel gebaar van de redacteuren, maar dat com mentaar! Totaal emotie-loos! Het is vaak maar wat ondeskundig en negatief geleuter. Ook zouden Italia nen niet anders spelen dan negatief en verdedigend en goals maken zou on mogelijk zijn in dit land waar verdedigers tot 'killers' zouden worden ge- 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 23