"Die Johan Derksen pak ik nog wel terug" Wie is hem eigenlijk al vergeten, onze ex-vlo? Ik denk niemand, wat overi gens ook wel blijkt uit de hoeveelheid vragen die we nog steeds over hem krijgen. Jesper Olsen speelt inmiddels al weer bijna een heel seizoen bij Manchester United. Een speler waar we bij Ajax zoveel plezier van gehad hebben en ze ker een speler die we op dit moment missen. Want laten we eerlijk zijn voet ballers van zijn klasse heeft Ajax op dit moment niet meer. Het is voor Jespers ontwikkeling ook maar gelukkig dat hij is weggegaan, want de potentiële toppers die nu bij Ajax rondlopen (Rijkaard, v. Basten) staan alleen maar stil. Dat je in het buitenland meer leert mag ondertussen ook wel duidelijk zijn, kijk alleen maar eens naar Kieft. Terug naar Jesper. Zoals bekend is ieder eerste seizoen bij een nieuwe club moeilijk, dat bleek dus ook bij Jesper. Hij speelde goed in de voorbereiding en het begin van de competitie. Daarna liep het wat minder en aangezien ze op dat moment op de bank spelers hadden zitten als Stapleton, Whiteside en Mühren werd Jesper gepasseerd ten gunste van Arnold Mühren. Het te kent het vertrouwen dat ze bij Manchester in hem hadden want twee wedstrij den later stond hij weer in de basis, waar hij op dit moment ook nog steeds instaat (met onlangs een schitterende goal tegen Everton). Nadat ik zijn telefoonnummer te pakken had gekregen heb ik hem opgebeld en hem naar de stand van zaken in Manchester gevraagd. Jesper nu zelf over zijn tijd bij Manchester tot nu toe: ,,lk ben vanaf het moment dat ik in Manchester aankwam goed opgevangen, vooral door Arnold Mühren met wie ik nu nog veel optrek. Van heimwee heb ik gelukkig geen last gehad. Ja, verschillen tussen het voetbal hier en in Nederland zijn er natuurlijk wel. Het voetbal in Engeland is harder en het tempo ligt een stuk hoger. Je hebt tijdens de wedstrijd geen moment de tijd om uit te rusten daarbij komt nog 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 11