TSCHEÜ F-SIDE I 'Uim "SSmB^iEu v Tl WE WANT "-HEU 28-2-'82 van Pfeiffer van de eerste plaats op de Europese topscorerslijst afgehouden) en Johnny van 't Schip veel deugd deed. Overigens was de uiteindelijk derde positie op de ranglijst een knap resultaat als we bedenken dat Ajax door veel blessures, schorsingen en ziektes geplaagd werd. Ook voor dit seizoen werd De Mos zich genoodzaakt geconfronteerd met het vertrek van een belangrijke pion en publiekstrekker (Jesper Olsen). Hier te genover stond de overgang van Ronald Spelbos en Walter Meeuws, die met ingang van 3 januari speelgerechtigd was. De Belg heeft bij Ajax de rol ge kregen die eens was toebedeeld aan Ruud Krol, de souvereine laatste man, die in 1981 als laatste der Mohikanen een punt zette achter zijn Ajax-carrière. Spelbos en Meeuws zijn vooral aangetrokken om Ajax verdedigend uit de brand te helpen. De rood-witten zijn sinds jaar en dag aanvallend ingesteld, missen vooral in wedstrijden tegen ploegen van kaliber de (professionele) hardheid en inzicht om het hoofd boven water te houden. Hopelijk kan er door de inbreng van Spelbos en Meeuws een ideale mixture oud-jong ge vormd worden, die de basis kan zijn voor een nieuw tijdperk. Of er ooit nog een Europacup binnengehaald wordt, tja, de toekomst zal het leren... In ie der geval lijkt er nu echt sprake van continuïteit. Niet alleen het spelersarse naal ook de technische staf is voor langere tijd vastgelegd. Zo blijft De Mos tot en met het seizoen '85-'86 en Spitz Kohn, de Luxemburger die een half jaar geleden als hulptrainer werd aangetrokken, tot en met '86-'87. Het wachten is nog op een verlenging van het contract met Marco van Basten. Zelf heeft hij al meermalen verklaard zich nog te jong te voelen voor een ver trek naar het buitenland. Laten we hopen dat hij voorlopig in De Meer te zien zal zijn! Bronvermelding: Ajax-boekje Tijn Middendorp; Ajax-jaarboek nummer 1 (Frits Barend); KNVB-handboeken; encyclopedie; Panorama; Dagblad voor Noord-Limburg en De Ajacied. (met dank). Tscheu moet blijven! 18

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 20