Wat je moet hebben om een goede verdediger te zijn of te worden? Ten eerste een goede mentaliteit. Je moet goed zijn, dat geldt dan vooral bij Ajax, in de man tegen man-duels en de hele wedstrijd een goede concentratie op brengen. Bij Ajax sta je relatief weinig onder druk. Als je een keer moet ver dedigen is dat meestal bij de uitvallen van de tegenstander. Je kunt die ei genschappen niet aanleren. Je moet ze gewoon hebben, als je ze dan hebt kun je die altijd nog weer bijschaven." Europa-Cup „Mijn dieptepunten bij Ajax zijn natuurlijk die vroege uitschakelingen in de Europa-Cup geweest. Hoogtepunten de keren dat je kampioen wordt en de beker wint met Ajax. Een absoluut hoogtepunt voor mij zou deelname aan een WK zijn. Ook dit seizoen zijn we weer onnodig uitgeschakeld. Het is achteraf natuurlijk mak kelijk praten, maar we hadden er thuis één of twee meer in moeten trappen. Omdat je van tevoren weet dat het in die Oostbloklanden altijd een gekken huis is en de spelers daar allerlei rottige dingen in zo'n wedstrijd uithalen. De enige mogelijkheid om ooit nog eens wat te bereiken in Europa is volgens mij dit team zo lang mogelijk bij elkaar houden. Want van buitenaf kun je toch geen toppers meer aantrekken omdat er geen geld is. Dat is ook niet nodig want talent is hier genoeg; het probleem is alleen het hier te houden. Ook wat meer concurrentie in de competitie zou de ontwikkeling van ver schillende spelers ten goede komen. 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 19