"Als we geen kampioen worden, hebben we gefaald" Marco praat met... Edo Ophof! Edo Ophof is nu aan zijn vijfde seizoen bij Ajax bezig. Hij behoort daarmee tot de spelers die van deze selectie het langst bij Ajax zitten. Op kampioen schappen en bekeroverwinningen na heeft hij bij Ajax nooit de grote succes sen meegemaakt, maar wie van de huidige generatie heeft dat wel Toch zal het ontbreken van de successen nooit aan Ophof hebben gelegen of zal het ooit aan hem liggen. Hij is namelijk één van die spelers die altijd zal blijven werken ook al loopt het een keer niet zoals het moet. Dat hij al een hele tijd tot de betere verdedigers van Ajax behoort is bekend. Gelukkig staat hij op dat punt niet meer alleen bij Ajax. Sinds de komst van Spelbos en de goede ontwikkeling van Silooy wordt hij verdedigend een stuk geholpen. Hij kan zich daardoor ook wat meer met het opkomen bemoeien. Wat hem, ge zien het aantal goede en beslissende assists, goed afgaat. Toch werd de concurrentie ook voor hem groter. Edo: „Zelf heb ik nooit getwijfeld aan een basisplaats bij Ajax. Maar daar is iemand anders voor, die dat uitmaakt. Als de trainer denkt dat hij voor mij een betere in de plaats heeft dan moet hij die er neer zetten en daarvoor de verantwoording dragen. Ik behoor inder daad tot de spelers die hier alweer wat langer spelen, maar of de spelers wat van mij leren weet ik niet. Kijk, van een speler als Cruyff kun je natuurlijk al tijd wat opsteken. Op de positie waar ik speel spelen bijna geen jonge jon gens, die spelen allemaal voorin of op het middenveld, dus ik denk dat ze van mij weinig opsteken. Gezien de versterkingen dit seizoen verwacht ik dat we kampioen worden, worden we dat niet dan hebben we mijns inziens gefaald. De komst van Spel bos heeft ten eerste meer evenwicht in het elftal gebracht en de verdediging is in de lucht en in z'n geheel een stuk sterker geworden. Met de komst van Meeuws denk ik dat het nog sterker wordt. Ik neem aan dat Meeuws op de libero-plaats komt en Rijkaard zal dan wel opschuiven naar het middenveld. Daardoor zal de concurrentie wel weer toenemen, maar dat heb je bij Ajax altijd nog gehad. Op Silooy na heeft Ajax nog altijd verdedigers moeten kopen. Op zich is dat helemaal niet zo vreemd. ledereen wil bij Ajax voetballen en dus probeer je op te vallen door goed spel, dat gebeurt meestal door aanvallend spel. Dat is punt één. Daarbij komt ook nog dat de jeugdelftallen van Ajax meestal zoveel beter zijn dan hun tegen standers dat ze nooit onder druk komen te staan en dus nooit leren te verdedigen. 16

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 18