Het leuke van Gerald is dat je een treffende vergelijking kunt maken met Ma- radona. Behalve de héérsende maar ook gezellige familie-clan die een beslissend aandeel heeft in alles wat Gerald doet, hebben ook de carrières van beide spelers opvallende overeenkomsten. Beiden werden zonder par don geconfronteerd met de "must" hun team te dragen en verantwoordelijk te zijn voor alle te behalen successen; beiden zijn zonder specifieke aanlei ding zó verschrikkelijk omhoog geschreven zodat bij iedere andere voetbal ler de val verschrikkelijk diep en niet te overleven zou zijn. Voor deze twee echter niet... Argentijnse grootheid Denk je nu eens in dat jij die Italiaanse verdediger bent die zondag direct (d.w.z. in de mandekking) met Diego Maradona geconfronteerd wordt. Je zult dan denken; "Wie is die Maradona dan wel? 23 jaar? Wat heeft hij al laten zien? Hij zal mij toch niet wegspelen?" Maradona is in Europa omhoog geschreven voordat men één wedstrijd van hem gezien had. Maar, wat je van ver haalt is goed, dacht men in Spanje. De wereld zat met het oog op de Mundial '82 te wachten op een nieuwe ve dette zoals Cruijff en Pélé; Maradona zou dat worden, samen met Zico zou hij dé persoonlijkheid van de Mundial worden. Men vergat dat Maradona toen 21 jaar was; Zico een bijna dertiger, en dus een gelouterde Braziliaanse prof. Daarbij komt dat Zico niet als spelmaker werd gezien maar gewoon als aanvaller. Maradona viel tegen op de W.K. en ook in Barcelona kon hij zijn stempel niet op het, overigens slechte, Catalaanse team drukken. Toch werd hij weer mét winst verkocht aan Napoli alwaar hij geconfronteerd werd met die schitteren de landgenoot Daniel Bertoni. Dit alles wéét die Italiaanse verdediger en hij kan het niet maken om tegen Maradona af te gaan want dat wordt in de media de week na de wedstrijd ongelooflijk breed uitgemeten in de media en dat zou slecht, zéér slecht voor z'n status als verdediger zijn. Speel je Maradona echter uit de wedstrijd, door je nergens anders mee bezig te houden dan te zorgen dat hij niet aan de bal komt (en dat lukt want zo goed is niemand; zie Cruijff en Huh), dan kun je niet meer stuk voor de Italiaanse media. Logisch dat zo'n verdediger deze ene zondag de mouwen oprolt en die van Maradona van het lijf scheurt om die "schitterende" prestatie even neer te zetten. En de "Argentijnse Grootheid" wordt vervolgens ook in de media nog maar eens onderuit geschopt. Film Hier ligt dan weer een overeenkomst want ook Gerald wordt vaak nog op zo'n wijze uit de wedstrijd gespeeld. Van hém werd een film gemaakt, hij was de redder van het Nederlandse voetbal, hij was Dé Braziliaan en hij had o.a. bij de media ontzettend veel krediet. Dat steekt de gemiddelde Nederlandse voetballer omdat Gerald nog nooit voor aansprekende successen heeft ge zorgd. Daarom besluit de verdediger dit "knapie" maar eens op z'n nummer te zetten omdat-ie anders nog wel eens kapsones zou kunnen krijgen. Daar bij kwam voor beide vedetten ook nog eens de handicap dat AJAX en Barce lona een zeer slecht seizoen draaiden het afgelopen jaar zodat ze vaak ook nog tegen zich zelf liepen te voetballen. 14

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 16