Geraldinhoweinig wol? "Oud Jaar mijmeringen van Jeroen"!!! 13 De uitspraak waar ik me het laatste jaar het meest over opgewonden heb was de volgende: "Hij is voor mij de minste Ajacied. Veel gedraaf, wei nig wol. Ik speel graag tegen hem. 'n Beslissende actie zie je nooit van hem. Ja, wel in een wedstrijd tegen de kleintjes, nooit in de grote wedstrijden. Een international vind ik hem zeker niet." Veel gedraaf weinig wol Belachelijk; dat zó'n beperkte voetballer als Stafleu (want die was het tijdens een Vanenburg-beschouwing in de VI) zich zo durft uit te laten over Nederlands hoop in doodsbange dagen. Natuurlijk, hij vertelde dit aan Cees Jansma in een periode waarin het nu niet bepaald lekker ging met Gerald, en met Feyenoord juist wél (februari '84) maar als je een beetje voetballer bent dan zie je toch iemands mogelijkheden? Stafleu blijkt dat niet te zijn want hij kwalificeert Gerald als een overschat talent. Nu, bijna een jaar later zijn de rollen omgedraaid, Gerald bewijst dat hij wel degelijk de hoge verwachtingen kan waarmaken maar dat alles wat hij nodig heeft, tijd, tijd en nog eens tijd, is. Stafleu zit met Feyenoord in 't slop omdat niemand meer weet hoe te lopen nu Johan er de brui aan heeft gegeven. Feit is dat Stafleu z'n top al heeft gehad en dat Gerald's mogelijkheden nog niet bekend zijn, maar zeker tot internationaal topniveau zullen reiken. Maradona Hij heeft het moeilijk gehad, onze kleine. Vorig jaar stond hij in de basis om dat de concurrentie al niet veel beter was. Dat mag je gerust stellen. Een be langrijk aandeel in het afgelopen AJAX-seizoen heeft Gerald niet gehad. Mooie goals en schitterende bewegingen, dat wél. Belangrijk feit is dat-ie tóch alle wedstrijden mee heeft gespeeld; énorm be langrijk voor z'n ontwikkeling. Zelden zal een speler in één jaar zoveel ge leerd hebben als Gerald vorig jaar. Het vertrouwen wat De Mos en Rijvers steeds maar weer in hem hadden mag beslist aandoenlijk genoemd worden. Beiden lieten daarmee zien hoezeer ze bezig zijn met de opbouw van het Ne derlandse voetbal. Het bestuur mag dan ook op de knieën bedankt worden voor het feit dat ze de technische staf zoveel tijd en ruimte gaven om de jeugd te laten vallen en opstaan. Gerald, Marco, Sonny, Johnny, ze weten nu allemaal wat tegenslag en verliezen is. Iets wat in de jaren onder Johan niet gevoeld werd omdat de verantwoording toen (voor een groot deel) bij Jo han, Sören en Piet lag. Geraldinho laat nü zien wat hij geleerd heeft in het afgelopen jaar; hij knokt, truct en scoort. Wanneer Gerald aan de bal is dan komt er wat, een treffend voorbeeld was de wedstrijd tegen de Eagles: hij was indirect verantwoorde lijk voor de anschluss-treffer (via de penalty) en had buiten zijn eigen ma gistrale goal een aandeel in alle andere treffers.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 15