Sportschool H. KORTLEVERS elftal en door de scheidingen die alweer zijn aangebracht in de Ere-divisie zijn er nog maar weinig wedstrijden waar de mensen naar toe leven. Voor het voetbal zou het interessanter zijn als er goede clubs in Nederland zouden spelen. Het is een slechte zaak dat na 10 wedstrijden de drie topclubs alweer alleen bovenaan staan. Waarom is in Duitsland en Engeland het voetbal spannender; omdat daar de topclubs iedere week het risico lopen te verlie zen. Daar heb je ook wel een paar topclubs per land maar daar achter zitten een stuk of 8 clubs die èn de topclubs èn elkaar verslaan. We missen hier tegenstand om de competitie spannend te houden. Neem nou bv. Ajax- Roda. Roda was op dat moment een goeie middenmoter maar we pakken ze wel met 7-0, dat is toch eigenlijk te gek. Voor de ontwikkeling van de jonge spelers is dat ook niet goed. Het gaat in de competitie veel te makkelijk wat ons dan in de Europa-Cup weer opbreekt, omdat je daar wel met tegenstand wordt geconfronteerd. Het zou voor de spelers en het publiek veel beter zijn als we iedere week tot het uiterste zouden moeten gaan. Het heeft ook alles met geld te maken. Er zijn maar een paar clubs die hun elftal via aankopen kunnen versterken, de rest rommelt een beetje in de marge en is blij dat het het hoofd boven water kan houden. Is er dan een club die een paar goede spelers heeft opgeleid, worden deze weer weggekocht door Ajax, PSV en Feijenoord, want die willen hun elftal zo sterk mogelijk maken voor de internationale wedstrijden. Je hebt te ma ken met de verschillende belangen. Een degradatiekandidaat wil naar de middenmoot, een subtopper naar de top en een topper naar de top in Europa. Als alle clubs genoeg geld zouden hebben dan konden ze hun spelers be houden voor hun eigen club en daar op bouwen, en de betere clubs zouden hun toppers weer niet aan het buitenland hoeven te verkopen. Het hangt dus erg veel van het geld af. We hoeven niet te wanhopen voor de toekomst want het talent is er genoeg, maar we zitten in een moeilijke periode, dat is gewoon zo. Wat betreft de toekomst denk ik dat Ajax voorlopig het probleem zal houden dat wanneer het echte toppers heeft, die niet te houden zijn voor het buitenland. Kijk, toen Soren, Frank en Jesper hier kwamen had men het steeds over bou wen. Maar als het puntje bij paaltje komt, blijkt dat dat daar helemaal niks van terecht komt doordat er steeds spelers weggekocht worden. Dat zie ik zo één, twee, drie niet veranderen. Nationaal is geen probleem; daar blijven we in de top meedraaien en ook internationaal zie ik ons de komende jaren ver der komen dan die eerste twee ronden. Maar of we in de nabije toekomst een Europa-Cup erbij halen blijft een vraagteken." komen de mensen wel, maar door die twee nederlagen van het Nederlands Karate-indoortraining voor dames en heren Body-building haltertraining voor dames en heren 2e Oosterparkstraat 288 - Tel. 020-924104 - Amsterdam 12

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 14