feit dat ik geen beest ben in de goal raak je toch nooit uitgepraat. Maar moet je dan persé een 'beest' zijn om een goede keeper te zijn? Ik denk van niet, kijk maar naar van Beveren en Pieters Graafland; waren dat dan beesten? Terwijl het toch goede keepers waren. En zo ook nu. Goede keepers als Snelders en van Breukelen zijn toch ook geen beesten? Het feit ligt gewoon daar dat ik Schrijvers voor me heb gehad, dat was vaak een beest in de goal, en daar blijven ze je mee vergelijken. Ik heb mijn eigen stijl, die verander je niet gauw." Verder met dit seizoen. Allereerst de sterke verdediging op dit moment, die met de komst van Meeuws waarschijnlijk sterker zal worden. Ook nog het EC voetbal en hoe het op dit moment gaat en het in de toekomst zal gaan volgens Hans; ,,De verdediging is er dit jaar zeker sterker op geworden, vooral met de komst van Spelbos. Hij heeft ook kritiek gehad maar dat was dan meer gericht op zijn aanvallende en opbouwende kwaliteiten, terwijl hij voor het verdedigen is aangetrokken. De mensen die hier op de tribune zitten die willen 90 minuten lang voetbal in het hoogste tempo zien, dat kan ge woon niet. In het veld voel je dat aan en op zulke momenten moet je even gaan temporiseren. Je hebt te maken met een publiek dat verwend is en dus niet snel tevreden, maar ik geloof dat ze dit seizoen tot nu toe best goed aan hun trekken zijn gekomen en hopelijk blijft dat zo. Walter Meeuws zie ik zeker als een versterking vooral in opbouwend opzicht. Daarmee hebben we dit seizoen nog al moeite. De tegenstander zet gewoon een mannetje op Rijkaard die de opbouw dan aan Spelbos moet overlaten. Van hem is bekend dat dat niet zijn sterkste punt is. Hij zegt ook zelf dat toen hij nog bij AZ speelde hij zijn mannetje uitschakelde en dan de bal bij Peters of Nygaard inleverde. Hier moet hij èn zijn mannetje uitschakelen èn de op bouw van achteruit verzorgen, daar is hijzelf niet zo gelukkig mee. Met de komst van Meeuws zie ik dat beter worden. Meeuws voor de opbouw en Spelbos kan dan puur gaan verdedigen. Het Europa-Cup avontuur was ook dit seizoen weer kort. Wat die 0-0 in Luxemburg betreft, daar hadden we te maken met verschillende factoren. Het veld was daar erg slecht, zij verdedigden erg goed. We speelden zelf ook erg slecht. We speelden in een te laag tempo door het slechte veld (iedere bal moest een paar keer gecontroleerd worden voordat je verder kon spelen) en de goals bleven uit, we raakten een paar keer de paal en de lat. Door al deze dingen bleef het daar 0-0, het valt natuurlijk niet goed te praten, maar het lukte daar gewoon niet terwijl we daar ook ruim hadden moeten winnen. De reactie van de supporters was aan de ene kant wel begrijpelijk; ze waren natuurlijk hevig teleurgesteld. Maar wat ze daar allemaal gezegd, gegooid en gespuugd hebben gaat me weer veel te ver. Tegen de Bohemians hebben we thuis een doelpunt te weinig gemaakt, de kansen hebben we gehad maar niet benut. Dat in de uitwedstrijd net de meest ervaren spelers de penalties missen lijkt misschien vreemd, maar het is niet prettig als je op zulke momenten een penalty moet nemen. Ik denk dat routine dan weinig uitmaakt. Dat het op dit moment minder gaat met het voetbal is duidelijk. Wat dat be treft denk ik toch dat het Nederlands elftal de kar trekt. Voor die wedstrijd te gen Hongarije was er enorme belangstelling voor het Nederlands elftal. Dat was op basis van de resultaten van het vorige seizoen. Het voetbal leeft echt nog enorm in Nederland. Op het moment dat er iets verwacht mag worden 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 13