belangstelling getoond. Je kunt je natuurlijk afvragen wat beter is. Eerste keeper bij die clubs of tweede keeper bij Ajax. Maar op een gegeven moment wil je gewoon weer onder de lat staan. Dat maakt dan niet zoveel uit waar dat is. Het is gewoon beter dan steeds alleen maar trainen en af en toe in het tweede spelen bij Ajax. Ik heb daarover vaak met het bestuur gesproken, dat daar ook wel begrip voor had. Maar zij zeiden dat mijn tijd nog zou komen en lieten me niet gaan. Vorig seizoen moest ik het in de voorbereiding uitvechten met Storm. We hebben toen om en om gekeept in de wedstrijden. Kijk, die concurrentie blijf je toch houden. Op dat moment heb ik ook nooit aan mezelf getwijfeld, want ik wist dat ze vertrouwen in me hadden, anders hadden ze me niet zo lang op de bank laten zitten; dan hadden ze me wel laten gaan. Ik verwachtte dan ook dat ik in de competitie gewoon zou spelen wat toen ook gebeurde. Het was een moeilijk seizoen om te beginnen. Er waren namelijk enkele be langrijke spelers verdwenen (Lerby, Cruyff, Schrijvers, Kieft). Daardoor moesten er verschillende nieuwe spelers ingepast worden, wat nooit makkelijk is. Tijdens dat seizoen werd ik in een periode dat het wat minder ging gepas seerd. Het ging toen om de wedstrijden uit tegen Groningen en thuis tegen Den Bosch waarin ik inderdaad foutjes maakte. Maar dat waren twee slech tere wedstrijden in een serie van 30, waarvan de rest goed was geweest. Dus ik vond het een beetje lullig dat je dan meteen gepasseerd wordt. Er was op dat moment geen enkel begrip voor het feit dat je zolang op de bank had gezeten en het daardoor erg moeilijk had gehad. Ik had tot op dat moment het hele seizoen goed gespeeld. Als je dan toch zo snel wordt ge passeerd is dat een behoorlijke tik voor je. Nadat Storm toen één wedstrijd gekeept had kwam Menzo er tegen PSV in en bleef de rest van het seizoen staan. Tegen PSV keepte hij toen erg goed maar in die andere wedstrijden keepte hij dikwijls slecht. Zelfs zo slecht dat ik op een gegeven moment dacht bij mezelf: zo slecht heb ik nog niet gespeeld dit seizoen. Na afloop van het seizoen zijn we naar Canada gegaan waar ik de kans kreeg die ik al verwacht had. Die heb ik toen gegrepen en begon dit seizoen met een voorsprong op de anderen. In de voorbereiding naar dit seizoen kwam het over dat ik het met Stanley uit zou moeten vechten. Dat idee heb ik geen moment gehad. Stanley keepte ook af en toe weieens, maar de belangrijkste wedstrijden heb ik gekeept. Je hebt natuurlijk wel het gevoel dat er weer iemand achter je zit maar dat blijf je hier toch houden. Als je hier een paar mindere wedstrijden speelt loop je het risico dat je er een tijdje naast komt te staan. Dat geldt niet alleen voor mij maar voor iedereen die bij Ajax speelt. Voor gezelligheid en een goed glee bier Café Restaurant „Lyceum" Café Restaurant „Lyceum" Corn. Krusemanstraat 13-15, Amsterdam Telefoon 020-734826 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 11