"We missen goede tegenstanders in Nederland" Marco praat metHans Galjé! Een tijd lang leek het erop dat Hans Galjé nooit een basisplaats bij Ajax zou veroveren. Daar waren verschillende redenen voor: allereerst was daar na tuurlijk Piet Schrijvers die Hans een hele tijd uit het doel heeft gehouden. Daarna was het vaak het in de fout gaan van hemzelf in een paar wedstrij den, op het moment dat er net een keeper in goede vorm (Storm, Menzo) op de bank zat aan wie hij dan zijn plaats weer verloor. Dit seizoen Iaat Hans zien dat hij nu terecht de vaste keeper van Ajax is, want ook hij wint punten voor Ajax. Daar zijn we ook beland bij het grote manco voor Hans: n.l. Piet Schrijvers. Altijd is hij met Schrijvers vergeleken; Hans won geen wedstrijden voor Ajax, Schrijvers wel; Hans was geen beest in het doel, Schrijvers wel. Zo kun je nog een hele tijd doorgaan, steeds weer die vergelijking met Piet Schrijvers. Gelukkig bewijst Hans op dit moment dat je niet perse een beest hoeft te zijn om doelpunten te voorkomen. (Overigens ook Schrijvers bewijst op dit mo ment dat een beest zijn in de goal, gezien het aantal tegendoelpunten van hem, niet garant staat voor een goed resultaat!). Na een training spraken we bij Ajax met Hans over de afgelopen seizoenen, dit seizoen en over zijn twijfels. Hans: „Zelf begon ik natuurlijk ook te twijfe len of ik ooit nog een basisplaats zou kunnen bemachtigen. Het is ook nooit de bedoeling geweest dat het zo lang zou duren. Maar door omstandigheden die bekend zijn en door het feit dat Piet zo lang zo goed bleef presteren duur de het gewoon wat langer dan verwacht. Het is dan natuurlijk een duidelijke zaak dat wanneer je zolang op de bank zit het erg moeilijk wordt. Ik ben ook wel van plan geweest om weg te gaan, er waren aanbiedingen van andere clubs die ik bij het bestuur heb aange kaart. Die stonden op het standpunt dat ze achter Piet een goede vervanger wilden hebben en ze hielden me gewoon aan mijn contract wat doorliep. Clubs die belangstelling hadden waren in Nederland Roda JC en F.C. Den Haag dat me wel terug wilde hebben en verder heeft Allemania Aachen nog 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 10