Als leider van een jeugdelftal zou ik alleen maar de jongetjes met de bal laten trainen en korte stukjes (5 a 10 mtr) laten sprinten, maar ik zou zeker geen rondjes rond het veld laten lopen. Dat is niet de oplossing en ik denk, dat dat heel slecht is. Bijgeloof? Ik heb wel bepaalde handelingen voor de wedstrijd. Ik heb een vast patroon, als ik naar het voetbalveld ga. Ik kom daar, zet m'n tas neer, ga naar de W.C., kom daar uit, pak m'n kleren en leg die op m'n plaats neer en dan ga ik pas naar het veld kijken. Dat doe ik wel in een vast patroon, ja. Ik ben in Utrecht geboren, ja. Nr. 8 kreeg ik bij Ajax, toen ik in de basis kwam en dat bleef mijn nummer. De mooiste plaats vind ik centrum middenvelder of rechtsbuiten. Aanvaller of middenvelder. M'n moeilijkste tegenstander? Dat ligt helemaal aan m'n vorm van de dag. Ik heb wel jongens, tegen wie ik graag speel, omdat ik vind, dat ze niet schoppen en zo. Bennie Wijnste kers is zo'n man. GERALD KORT: Verdere hobby's zijn er ook; ik tennis, ga uit en heb een hond./M'n lievelings kleur is blauw./lk heb een Citroën BX./lk lees weinig bladen./M'n favoriete T.V. programma heb ik niet; ik hou van speelfilms en shows./Iets speciaal op het gebied van popmuziek hang ik niet aan./Of ik een vriendin heb? Nou, ik heb wel meer vriendinnen, maar niet iemand speciaal./Ik heb nog twee broers, drie zusters en één zusje./Ik woon in een flat./Ik train op maandag één keer, dinsdag twee keer, woensdag ben ik vrij, donderdag twee keer, vrijdag en zaterdag één keer./Hoelang ik over de 400 mtr. en de 5 km. doe? Nou, ik ben niet van plan dat te gaan lopen in m'n vrije tijd, want ik heb een hekel aan lopen./lk eet het liefst Chinees./Mijn zogenaamde uitspraak: Ik ben de allerbeste (A.D. 25-2-84) heb ik als volgt in het interview gebezigd: Je moet wel altijd de allerbeste willen zijn. En daar werk ik aan./Ik heb een Dobermann Pincher./Bohemians-Ajax was m'n slechtste wedstrijd, want ik heb geen bal geraakt./lk hoop na m'n contract nog bij Ajax te blijven; ik heb het naar m'n zin. Wel zal het er van afhangen, of men de groep bij elkaar weet te houden nu./Favoriete Europese landen zijn voor mij Frankrijk en Ita lië./Ik ga het meest met Robbie de Wit om; dat is mijn beste vriend./M'n re cord aantal goals in 1 wedstrijd is 3 en in de jeugd 14; we wonnen toen met 28-0!/Het dikst verloor ik ooit met 5-1 (C-team). Zo, dat was een greep uit jullie vele vragen. Blijf insturen en tot de volgende keer. Ciao, GERALD. Café Restaurant „Lyceum" Corn. Krusemanstraat 13-15, Amsterdam Telefoon 020-734826 Voor gezelligheid en een goed glas bier

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 7