GERALD'S CORNER Vraag van de maand: Danny Valen, Beesd: Ben je vroeger veel uit de klas gestuurd en was je vaak brutaal op school? Op school had ik wel eens m'n woordje klaar en dus werd ik ook wel uit de klas gestuurd, maar echt brutaal was ik niet. Alleen op de MAVO ben ik één keer blijven zitten door een blessure, waardoor ik acht weken was uitgeschakeld en thuis moest blijven. Bedankt Danny! Bedankt voor al jullie vragen; in elke Ajacied zal ik er een aantal beantwoor den. Blijf gerust insturen dus! Daar ga ik dan: Post ontvangen vind ik heel erg leuk, een hele waardering. Ik lees lang niet alles, want ik krijg nogal wat. Maar ik vind het wel leuk er wat brieven uit te vissen en te lezen. Erg leerzaam kan het zijn te lezen hoe men over je denkt! Ik kijk liever niet naar mezelf; hebben we gewonnen, dan zie ik wel graag Ajax voetballen. M'n eigen film heb ik een paar maal gezien, maar ook daar kijk ik nauwelijks nog naar. Ik mag wel met jong Oranje spelen, omdat dat onder de UEFA valt en Oranje onder de FIFA. M'n schorsing (Mexico!) is nu voorbij overigens. Hoe ik over Aad de Mos denk? Hij is mijn trainer en mijn baas en ik moet met hem werken. Ik ben ervan overtuigd, dat dat goed moet kunnen gaan. Oranje zit op dit moment in de hoek waar de klappen vallen; we hebben ver loren van Hongarije en Oostenrijk en ik denk, dat dit vooral komt door de af wezigheid van een paar jongens, zoals Bennie Wijnstekers en ik b.v.; het was niet meer het team, waarmee we daarvoor wel resultaat hadden. Als ik mensen zie, die me na willen doen en het lukt niet, dan hoef ik echt niet te lachen. Ik heb het ook moeten leren. Over het algemeen zal ik dan vertellen hoe het wel moet, als ik het weet. Als ik moe van school of training kwam vroeger, hoefde ik gelukkig geen boodschappen te doen. Wij waren met heel veel thuis en ik had altijd zusters, die dat deden. Ik was daar niet de aangewezen persoon voor. Dat geluk heb ik gelukkig wel gehad! Ik vind het jammer, dat mensen zeggen, dat ik er nooit ben tegen sterke clubs. Ik heb wel eens vaker gezegd: ik hoop dat dat de mensen zijn, die er niet veel verstand van hebben. Als ik geen voetballer was, zou ik autohandelaar willen zijn. Ik heb niet onder een baas willen werken, want ik ben heel eigenzinnig en eigenwijs. Hoe weldat valt best mee, maar een eigen winkel of wat in de auto's lijkt me wel lekker, vrij werken! 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 5