Jeroen praat met... Walter Meeuws! Walter wil weer Walter Meeuws, AJAX haalde dus wél een topper naar "De Meer." AJAX; de club die nooit échte toppers aantrok maar alleen goedkope speler die vervolgens in het eerste jaar niets presteerden en dan doorgroeiden tot échte topspelers die aan échte topclubs verkocht werden. Die club, ónze club, ze trokken een topper aan. Een Belgische speler, een verdediger een héél ervaren kracht; Walter Meeuws dus. Walter is begonnen bij Racing Mechelen. Antwerp en Beerschot hadden al eens interesse getoond maar Walter mocht z'n toenmalige internaat maar beperkt verlaten om te gaan trai nen. Het werd dus R. Mechelen; na twee jaar was daar dan toch de overstap naar Beerschot waar hij zes jaar op de loonlijst stond. Zoals bij veel verdedi gers het geval is werd ook Walter pas later verdediger; Walter werd pas bij Beerschot door de toenmalige trainer Rik Coppens tot verdediger omge turnd. Bij Racing en in z'n jeugd is Walter altijd een talentvolle aanvaller ge weest maar bij Beerschot maakt hij een hele rondreis door het elftal wat hem tot all roundvoetballer maakte. Via driejaar Brugge (Ernst Happel maakte hij daar mee) kwam hij bij Standard Luik terecht alwaar Walter furore maakte als de sobere, bekwame en veel inschuivende libero. Voetbal International Uit pure belangstelling volgde Walter het Nederlandse voetbal op de voet, via T.V. maar ook via Voetbal International dat hij al zo'n veertien jaar leest en waar iedere week haarfijn alle voetbalintriges uit de doeken worden ge daan. In Nederland gekomen kon Walter z'n kennis van het Nederlandse voetbal wel érg ver uitbreiden omdat het hem door z'n schorsing mogelijk werd gemaakt elke week weer talloze clubs en spelers van dichtbij mee te maken. Een lekker rustige aanpassing dus: Walter: Nou, lekker, lekker niet hoor. Ik verveel me dood, joh. Ik héb wel eens op de tribune gezeten bij AJAX; dat ik bijna wegliep, hè. Ik kon het niet aan zien, ik wilde zo het veld in lopen. Weet je dat ik stijl achterover sloeg toen ik de eerste hele competitiewedstrijden hier zag! Tjee, wat spelen ze hier aanvallend, zeg. En dan wil Michels dat er nóg aanvallender gespeeld moet worden!? Niet te geloven, geen wonder dat Nederland in Europa niets presteert, ledereen speelt hier zowat dat 3-4-3 systeem met de inschuivende libero. Haarlem bv. komt hier met drie spitsen spelen, en GA Eagles die hier binnen twee minuten met 0-2 voorstaan! Hier krijg je ook veel meer tijd om een bal aan te nemen. In Nederland wordt veel zuiverder gespeeld als bv. in Belgie. Ik weet bv. nog dat Kessler vorig jaar aanvallend voetbal wilde spe len met Club Brugge; zéker in eigen huis. Hup, (vuist op tafel) de beuk erin; aanvallen. Vraag het maar aan Spelbos. Maar wel elke keer verliezen hè. Steeds maar aanvallen, schitterend om te zien, echt spektakel hè. Maar wél 12

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 14