'VAN STRAAT TOT STADION' dat 'ie zo aandoenlijk achter z'n mannetje aan rent met die beentjes... echt vreselijk. Hij is toch het leukste als hij aan de bal is en goed uitgerust, vind je niet? Dat terug gehol naar het eigen doel... dat is het voetbal een beetje van tegenwoordig, maar dat is niet goed. Dat is niet leuk. Hij heeft al een paar jaar bewezen, dat 'ie een boel mensen plezier kan geven om naar een voetbalwedstrijd te gaan en die spelers heb je niet veel. Ja, vroeger Cruyff, maar daarna is er nooit meer een speler geweest, waarvoor je naar het stadi on ging. Dat heeft zelfs Gullit niet, die één van de betere spelers in Neder land is, maar daarvoor zou ik niet naar het stadion gaan als fijnproever! Maar voor Vanenburg wel. Die kan iets, wat anderen niet kunnen, zo simpel is het voetballen. Zo'n enorme baltechnicus, zoals er in Nederland nog nooit iemand geweest is. Vanenburg is de meest nagebootste voetballer aller tij den; als je zaterdags naar jeugdwedstrijden gaat iedereen probeert die bewegingen te maken en de bal zo op te wippen als Vanenburg. Dat heeft dus Abe Lenstra niet voor elkaar gekregen, Bob de Korver niet, Cruyff niet, van Hanegem niet... niemand, maar Vanenburg wel. Heel bijzonder. Maar ze willen Vanenburg veranderen, gek genoeg. Die tik met z'n schouders en in z'n lendenen, z'n kont, dat vind ik leuk. En ik vind het dus het leukste als het overbodig is, als een trainer uit z'n vel springt van; ja, waar is dat nu voor nodig, er is geen tegenstander in de buurt; als hij het dan doet, dat vind ik het leukste. Dat moet er uit soms bij hem, wippertjes en trucjes met ballen, dat vind ik heel leuk om te zien. Het leukste is dus, als hij niet mee doet! Dan beseft hij zo, dat hij toch iets moet laten zien op de warming-up, dan is het echt genieten geblazen, vind ik. Ik ben wel eens weggegaan, toen het begon Jan Mulder. Dit alles en nog veel meer kunt U zien in de film: De schitterende film van Bob Heerkens over onze eigen Geraldinho is nu vanuit uw makkelijke stoel te bestellen door f 149,00 f 6,50 porto te stor ten op rekeningnummer 94.97.97.189 (Ver. Spaarbank; giro van bank 15368) t.n.v. Gerald Vanenburg Promotions B.V. te Utrecht. Vermelden Betamax, Video 2000 of VHS. Nog nooit getoonde beelden van Gerald Vanenburg in Ajax en Oranje. Een beauty van een film!!! GERALD VANENBURG IS DYNAMITE!!! Voor gezelligheid en een goed glee bier Café Restaurant „Lyceum" Corn. Krusemanstraat 13-15, Amsterdam Telefoon 020-734826 6

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 8