Het spelershome wordt om half twaalf verboden terrein voor iedereen die AJAX niet als directe broodheer heeft. Fotografen journalisten en intervie wende fans worden naar de perskamer verbannen. Dit alles om de spelers rust te gunnen. Ik hoor iemand roepen dat men in Engeland bij de Spurs vóór een wedstrijd pas tien minuten voor aanvang beleefd gevraagd wordt de kleedkamer te verlaten... Kortom, niet bepaald een lekkere basis om een interview af te nemen. Maar goed ook want als je té positief te werk gaat dan wordt dat meteen gelo genstraft (zie Nederland-Hongarije). Peter: "Ik begin zelf steeds meer te geloven dat Nederland op voetbalgebied geen hout meer voorstelt, weet je dat? Ik erger me mateloos aan de media die iedereen voor de wedstrijd in slaap hebben gesust door te stellen dat Rij vers toch eigenlijk wel een goede trainer is, en dat we nu een wereld-lichting hebben etc. etc. Maar nu gaat het fout en dan klopt er niets meer van het concept van Rijvers; dan vallen de spelers toch wel ontzettend tegen. Ach, ach, wat zielig toch. Weet je, ze (de journalisten) komen naar mij toe om te vragen wat ik er nou van vind dat ik niet bij de selectie zit. Eigenlijk willen ze dan gewoon horen dat ik Rijvers een lui vindt; waarom dan niet naar Si- looy gegaan om te vragen wat hij er van vindt dat hij er wél bij zit?" Paradepaardje Langzamerhand begin je je af te vragen wat er nu belangrijker is voor het pu bliek; de punten of mooi voetbal? In Italië moet de ploeg winnen. Hoe, dat doet niet ter zake, maar de stadions zitten vol, zo ook in Spanje. En in Engeland? Is het voetbal daar dan zo mooi? Welnee maar er is strijd, goals en resultaat. Peter: "Nederland is zo verwend joh. De mensen vergapen zich aan Frank rijk momenteel, maar wat moet je als je zulke spelers niet hebt, en niet krijgt? Je moet op je eigen manier resultaat halen, dat doen Belgie en Duitsland toch ook. Denk je dat Frankrijk of Denemarken zich ergens aan gespiegeld hebben? Hou toch op, die pakken gewoon de beste spelers van het moment. En als je die niet hebt dan kom je niet aan de top, zo simpel is dat. Het Neder lands Elftal is hét paradepaardje van het Nederlands voetbal. Als je daar re sultaat mee hebt, doet er niet toe hoe mooi het spel is, dan slaat dat over op de jeugd, krijgt de K.N.V.B. weer meer leden en komen er ook méér nieu we aanwas door. Het is een vicieuze cirkel. Misschien is het Nederlandse voetbal nog wel niet zo sterk om via Oostenrijk, Hongarije en Cyprus de W.K.-kwalificatie af te dwingen, anders had je toch minstens hier van Hongarije moeten winnen. Waar we vooral een manco aan hebben is individuele hardheid, je mag hier niet meer zuchten of je hebt al een gele kaart. Van Atletico Mineiro en Madrid, daar kunnen we veel van le ren. Willem Kieft was hét voorbeeld van hoe het nu moet om internationaal een goed figuur te slaan. In onze ijver om mooi te voetballen vergeten we de essentie: "de mooie voetballer moet beschermd worden want anders valt er voor het publiek niets te genieten. Nee, ik denk dat een goede voetballer, die daarbij ook vaak een lust voor het oog is, in staat is tackels te ontwijken, te incasseren en uit te delen. Kan hij dat niet dan is-ie ook geen vedette. Daar om... we moeten van de "lieve-dames-mentaliteit" af en strijden voor resul taat, daar komt het publiek uiteindelijk alleen op af. Neem me niet kwalijk hoor, maar die wedstrijden tegen Spanje en Malta werden ook alleen op ba- 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 15