Gelukkig wou Marco zich wel vrij maken voor een interview met ons. We spra ken met hem op een vrijdagmorgen na de training vlak voor de wedstrijd AZ- Ajax. Marco over de afgelopen seizoenen met z'n ups en downs: 'In het eerste seizoen speelde ik nog met Cruyff, Lerby en Schrijvers samen, dat was het eerste seizoen dat ik bij het A-team betrokken was. Ik zat toen nog op school dus ik was niet altijd aanwezig op de trainingen, het was echt een jaar om alles een keer mee te maken en zoveel mogelijk te le ren. In het tweede seizoen heb ik alles wat ik in het eerste seizoen geleerd had laten zien, tenminste dat heb ik geprobeerd. Ik heb toen ook alle wedstrijden meegedaan, op die periode dat ik ziek was na. De mensen riepen wel meteen van: hij zal het wel maken als opvolger van Kieft, maar ze vergaten wel dat ik in feite uit het niets kwam. Het was wel een zware taak maar ik geloof dat ik het goed gedaan heb. Bang dat het allemaal te snel ging was ik zeker niet, integendeel. In het sei zoen voor het vorige stond ik af en toe eens in de basis en viel nu en dan in. Toen dacht ik bij mezelf: shit, wat duurt het allemaal lang. Dus bang dat het te snel zou gaan was ik niet, ik was eerder bang dat het lang zou gaan duren, dat komt gewoon omdat ik vrij ongeduldig van mezelf ben. Er is ook veel gesproken over de uitspraken van Rijvers dat Godee en ik de toekomst voor het Nederlands Elftal waren. Godee heeft het tot nu toe nog niet kunnen waarmaken, maar ik wel. Ik heb die uitspraken gewoon ervaren als een extra stimulans. Verder heb ik gedacht: als ik het haal dan haal ik het, haal ik het niet dan heb ik pech gehad, ik heb m'n best ervoor gedaan. Zoals ik net al zei heb ik ook nog een tijdje met Cruyff samengespeeld. Hij is altijd mijn idool geweest, als je vroeger aan mij vroeg wie vind je de beste dan was dat altijd Johan Cruyff. Het was iets aparts om mee samen te spelen, een hele mooie ervaring. Op de training liep hij altijd te wijzen, te kijken, te praten en hij herkende alle situaties. Je lette natuurlijk speciaal op hem en daar leer je ook weer veel van. 6

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 8