was minder gelukkig bij Manchester United, dat evenals de andere topclub niet verder kwam dan een teleurstellend gelijkspel (1-1 tegen FC Watford), en acteerde wat onwennig. Hij wordt in ieder geval niet zo vaak in het spel be trokken als hij bij Ajax gewend was. 26 augustus: Ajax - Atletico Mineiro (1-0) 2-2 (2-2) 2-2. Atletico wint na strafschoppen. Doelpunten: 17. Van Basten 1-0, 52. Koeman 2-0, 61. Edivaldo 2-1, 65. Edival- do 2-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 27.000. Rood: Olivera (Atletico). Geel: Everton, Edivaldo, Fred en Reinaldo (Aletico). Ajax bewees dat het wel degelijk goed kan spelen. Zo betrekkelijk is dus de voetbalsport. De formatie van Aad de Mos wilde zich in de genarele repetitie voor de competitie-ouverture rehabiliteren. Dat lukte en met een half uur te spelen en een 2-0 voorsprong in handen leek de hoofdprijs niet meer te mis sen. Atletico, met tien man omdat Olivera na een zoveelste vreselijke aanslag op het lichaam van Marco van Basten uit het veld werd gestuurd, kwam ech ter langszij, bleef ook in de verlenging overeind en greep bij de strafschop- penserie nog de eerste plaats ook. Peter Boeve maakte de beslissende fout bij de penaltyreeks. Zodoende zegevierde het onrecht, maar gelukkig is het nog niet zeker dat de schoppers uit Brazilië volgend jaar terugkeren. Feyenoord werd door een 3-1 overwinning op Roemenië derde in het toer nooi, dat een tegenvallende publieke belangstelling (in totaal 51.500 kijkers) kende. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar het Anthony-van- Leeuwenhoekziekenhuis en een ander gedeelte naar de amateursport. Hans Galjé werd uitgeroepen tot beste doelman en Sonny Silooy werd de beste veldspelen Opstelling Ajax: Galjé; Silooy, Rijkaard, Spelbos en Boeve; Koeman, Schoen aker en Gasselich; Vanenburg, Van Basten (52. Bosman) en De Wit. 2 SEPTEMBER: SPARTA - AJAX 2-5. Zelden zal Ajax zo'n bevredigende competitiestart hebben gehad. Op Span gen werd, voor het eerst sinds 9 december 1979, gewonnen. Toen werd het 3-4. Met dit eindresultaat bleef Ajax voor de tweede achtereenvolgende maal in competitieverband zonder verlies. De laatste nederlaag was het voorlaatste duel in het afgelopen seizoen (uit bijSparta). Daarna werd DS'79 met 7-2 geklopt. Afgaande op de seizoenstart (vier zeges in evenzovele duels) lijkt Ajax op weg andermaal een poging te doen het ongeslagen record in de eredivisie te gaan verbeteren. Vorig seizoen bleef het op 34 steken. Het record is in han den van PSV, dat - volgens statisticus John Frederikstadt - tussen 17 april 1977 en 16 april 1978 (35 duels) geen nederlaag hoefde te incasseren. HANS JANSSEN 16

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 18