Na afloop werd Ajax toch een (troost)prijs gegund: de sportiviteitsbeker. Aad de Mos zou na afloop (Eindhovens Dagblad) gezegd hebben: 'Met deze mid denlinie - Schoenaker, Koeman en Gasselich - kan ik niet verder. Dat moet voor iedereen de les geweest zijn van dit voor ons zeer slechte toernooi. Het spel zelf maken ging niet 20 augustus: Het parool meldt dat er toch nog een kans bestaat dat Sjaak Storm door het Engelse FC Watford gecontracteerd zal worden. Jan Mölby slaagt voor zijn 'overgangsexamen'. Met andere woorden: hij heeft voldaan in het oefenduel van Liverpool tegen Home Farm (0-3 zege), scoorde daarin zelfs éénmaal en moet in de ogen van Fagan de opvolger worden van de naar Italië vertrokken spelbepaler Graeme Souness. Liverpool neemt de achtvoudige international over voor ongeveer negen ton (naar verluidt). 21 augustus: IJselmeervogels - Ajax (1-0) 2-1. Doelpunten: 27. Van der Groep 1-0, 51. De Graaf 2-0, 62. Gasselich 2-1. Toe schouwers: 6.500. Voor het eerst sinds tijden moest Ajax een nederlaag incasseren in een ont moeting met een amateurclub. In sportpark Birkhoven te Amsterdam was de 'cupfighter' van weleer de verrassende winnaar. Veel erger dan het verlies - ook al had Ajax met het oog op het Amsterdam-toernooi zich een betere opsteker kunnen wensen - was de neusbreuk, die Edo Ophof in de 87e mi nuut opliep na een ongelukkige botsing. Hij zal de nodige weken uitgescha keld zijn. Opstelling Ajax: Galjé; Silooy, Spelbos, Ophof (W. van Buuren) en Boeve; Koeman, Gasselich en Schoenaker; Bosman, Van Basten en De Wit. 24 augustus: Ajax - Roemenië (0-0) 1-0. Amsterdam 709-toernooi. Doelpunt: 90. Boeve 1-0. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 24.500. Opnieuw presteerde Ajax zwak. Een omstreden doelpunt van Peter Boeve, waaraan een buitenspelluchtje hing, leverde Ajax de finaleplaats op. Roeme nië trad, met uitzondering van spelmaker Bölöni, in dezelfde samenstelling aan als waarmee het tijdens het jongste Europees kampioenschap (te leurstellend) voor de dag kwam. Ajax komt in de eindstrijd, die het voor de achtste maal bereikte, uit tegen het Braziliaanse Atletico Mineiro dat veel te sterk was voor Feyenoord (2-3 zege). Opstelling Ajax: Galjé; Silooy, Spelbos, Rijkaard en Boeve; Koeman, Gasse lich en Vanenburg; Schoenaker, Van Basten en De Wit. 25 augustus: Jesper Olsen en Jan Mölby debuteren in de Engelse com petitie. Mölby opent de score tijdens Liverpool - Norwich City (3-3) en fungeerde daarin als middenvelder en deed dat volgens de trainer naar behoren. Olsen 15

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 17