Voorbereiding van AJAX op het nieuwe seizoen (vervolg en slot). 11 augustus: FC VVV - Ajax (1-1) 2-3. Doelpunten: 24. Verbeek 1-0, 36. Van Basten 1-1, 47. Van Basten 1-2, 60. Ver beek 2-2, 90. Rijkaard 2-3. Scheidsrechter: Smeenk. Toeschouwers: 4.000. Met uitzondering van een schot van Ronald Koeman tegen de paal en een gave één-twee-combinatie tussen dezelfde speler en Marco van Basten (door de laatste doeltreffend afgerond) viel er vóór rust van Ajax met veel goeds te melden. Daarna leek FC VVV opgerold te gaan worden, maar hervond zich. Uiteindelijk mocht Ajax blij zijn met de gelukkige winnende treffer van Frank Rijkaard. Overigens waren Stanley Menzo en Rob de Wit (in tweede helft) de meest opvallende Ajax-spelers. Opstelling Ajax: Menzo; Ophof; Spelbos, Koeman en Silooy: Rijkaard, Schoenaker en Boeve; Vanenburg, Van Basten en De Wit (79. Gasselich). Liverpool (ja, ja) heeft zich als vijfde club gemengd in het rijtje van mogelijke nieuwe werkgever van Jan Mölby. 14 augustus: Jan Mölby meldt zich voor proeftraining bij de Engelse kampi oen en Europacuphouder Liverpool. Hij blijft voorlopig twee weken in de En gelse havenstad. Manchester United - Ajax (0-0) 1-1. Doelpunten: Hughes 1-0, 73. Gasselich 1-1. Scheidsrechter: Toeschouwers: 22.682. Ajax kwam redelijk goed voor de dag in deze eerste échte testcase. Het tref fen op Old Trafford was een uitvloeisel van de transfer van Jesper Olsen, die zijn debuut maakte voor de 'Mancunians' en dan nog wel tegen zijn oude makkers. Opstelling Ajax: Galjé; Silooy, Spelbos, Ophof en Boeve; Rijkaard (65. Gasse lich), Koeman en Schoenaker; Vanenburg, Van Basten en De Wit. 15 augustus: Wanneer Jan Mölby maandag voldoet in een oefenwedstrijd van Liverpool in het Ierse Dublin tegen Home Farm, wordt de Deen door de manager van de Engelse topclub, Joe Fagan, voor drie jaar vastgelegd. Over het vertrek van Sjaak Storm naar FC Watford is nog niets definitiefs bekend. 12

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 14