Café 9-2/ Café BOULEVARD I A V Wibautstraat 95. Amsterdam Telefoon 020-941044 genslag. Johnny van't Schip raakte voor de tweede achtereenvolgende keer in de voorbereiding geblesseerd. Later liep het ook allemaal minder met Ajax. Ze speelden erg slecht in het PSV-toernooi en in de wedstrijd tegen Roeme nië. In de wedstrijd tegen het Braziliaanse Atletico Mineiros liep het beter, maar daaraan heeft Marco niet zulke goede herinneringen. Marco nu zelf over de voorbereiding en het begin van het seizoen: 'Dit seizoen hebben we veel meer wedstrijden gespeeld in de voorbereiding dan vorig seizoen en wat minder hard getraind. Vorig seizoen kregen we de terugval al heel vroeg in de voorbereiding tegen FC VVV. Dit seizoen kwam die terugval een stuk later, in het PSV-toernooi. Kijk je bent pas zes weken aan het voorbereiden, ze vragen constant het uiterste van je. Maar op een gegeven moment ben je op, dan heb je gewoon niet meer. Je hebt dan een week of twee nodig om jezelf weer op te laden, maar je ziet het: een voorbereiding zegt ook niet alles, want nu loopt het weer goed. In die wedstrijd tegen die Brazilianen werd ik behoorlijk hard aange pakt, maar dat hoort er gewoon bij. Het is natuurlijk zo dat je als spits altijd te gen een meerderheid staat, je staat 2 tegen 1. Je bent voor hen gevaarlijk om dat je een doelpunt kunt maken en dan wordt er vaak aan de noodrem getrok ken. Hoe dichter je bij het doel komt hoe erger dat wordt, maar daar heb je mee te leren leven. Ik stel me daar gewoon op in. Veel situaties gaan herken nen en daar je maatregelen tegen nemen. Dus weten als ik deze beweging maak kan hij dit gaan doen en dan zet ik bijv. mijn voet ertussen, dat is vol gens mij de beste manier om je tegen die aanslagen te wapenen. Het begin van de competitie verliep goed, tegen Sparta en MVV hebben we goed gespeeld. Tegen Excelsior was het misschien wat minder, maar je kunt niet iedere wedstrijd schitteren. Op het middenveld missen we Gerald omdat hij nu voorin voetbalt, daarom loopt het daar nog niet zo, maar het elftal moet nog een beetje uitgebalanceerd worden. Dit seizoen laat ik me ook wat meer zakken uit de spits en betrek mezelf meer in het spel. Dat komt natuurlijk door het feit dat je je een stuk sterker voelt dan vorig jaar, het heeft met zelfvertrouwen te maken en de kracht neemt toe. Ik hoop dit allemaal uit te breiden dit seizoen. Mijn mooiste momenten waren tot nu toe: het toernooi in Mexico met de jeugd, lerland-Nederland vorig seizoen, de 8-2 tegen Feijenoord en de wedstrijden tegen Olympiakos. De slechte momenten waren: natuurlijk de ziekte van Pfeiffer en perioden dat Ajax minder speelde zoals tegen Den Bosch (3-0) en Haarlem (0-3). Van zulke wedstrijden leer je ook veel. Zoals ik vorig seizoen geleerd heb hoe lang zo'n seizoen eigenlijk duurt en hoe zwaar het is om een heel seizoen te spelen'. Marco komt, als je dat vergelijkt met andere talenten van zijn leeftijd, erg wei nig in de publiciteit. Op mijn vraag of dit zijn bedoeling is gaf hij het volgende opmerkelijke en verstandige antwoord. Marco: 'Als je veel in de publiciteit 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 10