Café 9-2/ Café BOULEVARD Wibautstraat 95, Amsterdam Telefoon 020-941044 hangt. Méér nog dan in welk bedrijf dan ook zijn voetballers afhankelijk van elkaar. Wanneer in een bedrijf de sfeer slecht is dan merk je dat niet aan de productie: bij een voetbalclub duidelijk wél! Hongarije In oktober wacht in de Rotterdamse kuip Hongarije al in het kader van de kwalificatie-wedstrijden voor Mexico. Coach Rijvers stelde al in mei de selec tie samen voor deze wedstrijd. Op zich natuurlijk een schitterend gebaar aan de geselecteerden maar dien je een plaats in een Nederlands vertegenwoor digen team niet te verdienen? Zoals Oranje het ook moet verdienen om toe gelaten te worden tot de wereldkampioenschappen door eerste in de poule te worden. Er zijn bv. nu jongens van Feyenoord geselecteerd die helemaal niet meer functioneren binnen Feyenoord nu Johan er niet meer is. Wie zal het zeggen? Of jongens van AJAX die door de vergrootte concurrentie bin nen de ploeg nu niet eens meer in de basis staan? Wie zal het zeggen? Of jongens die nu bij een bepaalde club naar voren gekomen zijn en werkelijk in Oranje moeten vanwege hun fantastische spel; verdienen die dan géén plaats omdat de selectie al rond is? Buitenlanders komen niet meer aan bod omdat ze niet regelmatig voor oefenwedstrijden of trainingskampen aanwe zig kunnen zijn. Denemarken speelden met twee of drie "Deense" spelers op het E.K. en sloegen daar een fantastisch figuur. Het zal toch anders moe ten. Oh, misschien is de huidige selectie wel in staat om Hongarije met een oorveeg naar huis te sturen maar het zal toch wel beter kunnen. Roeien met de riemen die beschikbaar zijn en selecteren naar de vorm van de dag. Goed, je krijgt de eerste jaren een zootje met komende en afvloeiende spe lers maar de échte talenten komen er en zullen constant spelen en een plaats in de selectie afdwingen. Een échte vaste selectie zal dan ook pas over vijf jaar verwezenlijkt zijn omdat jonge spelers niet constant spelen, dat is bekend en dat mag ze niet kwalijk genomen worden. Gerald Vanenburg heeft z'n terugval gehad en heeft zich fantastisch teruggeknokt en daarom zal hij er komen. Enzo Scifo zal z'n moeilijke periode nog krijgen maar hij zal nuchter genoeg zijn om die periode te overleven én de vedette te worden die iedereen in hem ziet. Zo hebben wij zoveel spelers maar er zullen er slechts een paar de échte top bereiken. Nu heeft Nederland weer een goede lichting waarvan we over twee, drie jaar de vruchten van zullen plukken. Het is te ho pen dat de talenten zullen blijven komen en dat de jeugdopleiding niet in slaap valt want dan krijgen we weer dezelfde toestanden als nu; spelers van 36(!) jaar oud die zich nog op vitale plaatsen in het elftal staande kunnen hou den. En dat is niet de schuld van de jonge spelers maar het was een fout in het systeem van de jeugdopleiding die enkele jaren gewoon vergeten is. Ge lukkig ziet het er nu allemaal wat rooskleuriger uit met de jeugdvoetbalkam- 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 5