öÉf- De Ajacied Zeker weten Verschijnt 10x per jaar Nr. 7 - 1984 Datum postmerk Na een schitterende zomer boordevol topsport met voor ons in de eerste plaats het E.K. voetbal, staan we nu aan de vooravond van een nieuw te be ginnen voetbalseizoen. Een voetbalseizoen waarvan zoals gebruikelijk de verwachtingen weer hoog gespannen zijn. Een seizoen ook die Nederland een grote stap voorwaarts richting Mexico moet brengen. Dat moet erin zit ten zul je zeggen maar het heeft er al eens vaker in gezeten voor Oranje. Het begin van een nieuw seizoen wordt altijd weer gekenmerkt door uit spraken van trainers (wij willen aan vallend en dus aantrekkelijk spelen), spelers (dit wordt echt het jaar van de doorbraak) en vooral ook uit de Zeister bossen, welke liggend onder de rook van Utrecht, het Zuidduitse "Zwarte" Woud, duidelijk beginnen te benade ren gezien de trieste resultaten. Sinds '74 is er een gat gevallen tussen de generatie die toen aan de top van de wereldladder stond en waar we nu nog van afhankelijk lijken) en de nieu we lichting die geen vedettes met zich meebracht. Nu in 1984 lijken er licht puntjes te gloren aan de bepaald niet vlekkeloze hemel. Veel van deze licht puntjes openbaren zich in Amsterdam en daar mogen we met recht trots op zijn. Bij deze hulde aan de jeugdoplei ding en scouting van AJAX. Maar... we zijn er nog niet, nog lang niet. Na jarenlang vrijuit gevoetbald te hebben móet er nu gepresteerd worden onder het oog van miljoenen mensen, en dat wékelijks. AJAX vooral moet altijd presteren; dat verwacht het publiek. Tóch is het niet redelijk, steeds weer moeten; het grote publiek gaat voorals nog te vaak voorbij aan het feit dat óók bij AJAX een wekelijkse werksfeer

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 3