Voorbereiding van AJAX op het nieuwe seizoen. 15 23 juli: Ajax hervat de training, het seizoen 1984-'85 gaat van start. De hele selectie is van de partij. De nieuwelingen Ronald Spelbos en Rob de Wit, alsmede Jan Mölby (wiens vertrek naar Manchester city? aan staande is) en Sjaak Storm (die vanaf 1 augustus drie weken op proef is bij Watford) zijn ook aanwezig. 27 juli: Ook Edwin Bakker is door Willem II voor een jaar vastgesteld. 28 juli: Randmerencombinatie - Ajax (1-2) 2-6. Het scoreverloop in deze eerste oefenwedstrijd was: Koeman 0-1Boeve 0-2, Valkenburg (strafschop, Jaan de Graaf versierde hem) 1-2, De Leeuw 2-2, Schoenaker 2-3, Koeman 2-4, Mölby 2-5, Gasselich 2-6. Er waren 5.000 toe schouwers in Ermelo. Opstelling Ajax: Galjé; Ophof, Spelbos, Silooy en Boeve; Koeman, Schoena ker, Vanenburg en Rijkaard; Van Basten en De Wit. In de tweede helft wer den ook Gasselich, Mölby, Bosman en De Graaf (terug van Vitesse) ingezet. Menzo bleef op de bank. Ajax speelde matig, Vanenburg viel tegen. De Wit acteerde wat onwennig, maar Spelbos was andermaal geweldig, aldus onze correspondent. Van 't Schip ontbrak, er wordt gevreesd voor een (lichte) hernia. 30 juli: persdag Ajax. Ondanks dat het niet weet of Walter Meeuws voor 3 januari 1985 in officiële wedstrijden ingezet mag worden, heeft het Ajax-bestuur een 3-jarig contract afgesloten met de 32-jarige Belg. Hij kondigt prompt aan een kort geding aan te spannen tegen de Belgische voetbalbond. Een 'rechtszaak' heeft voor de ex-international uit Gierle alleen nut wanneer hij zich door een werkgever in de rug gesteund weet. Meeuws is één van de 23 man waarover Aad de Mos kan beschikken. De Belg is met Spelbos, De Wit en een aantal jeugdspelers nieuw in de selectie, die zo groot is dat "daarover zelfs de trainer niet kan zeuren", aldus voorzit ter Ton Harmsen. Tijdens de persconferentie verklaarde Harmsen dat Ajax meer wil dan de derde plaats van vorig seizoen. De trainersstaf is compleet met het aantrekken van Spits Kohn als assistent voor De Mos en het schep pen van een soort managersfunctie voor Hassie van Wijk in de gehele jeugd- sector. Hij moet de overgang van A1-junioren naar senioren zien te versoepelen. Valthermond - Ajax (0-5) 1-15. Doelpunten Ajax: Van Basten (4), Koeman (3), De Wit (2), Spelbos, Schoena ker, Wilco van Buuren, Gasselich, Boeve en Mölby. Voor Valthermond was Eeding bij een 0-9 stand succesvol. Zo'n 6.000 toeschouwers zagen dat de Drentse tweedeklasser geen partij was voor het 'grote' Ajax, dat Meeuws op de bank liet. 31 juli: Buitenpost - Ajax (0-5) 1-11. Doelpunten Ajax: Van Basten en Bosman (4), Boeve (2) en De Wit (1). Voor de Friese tweedeklasser scoorde Laansma de eretreffer bij een 0-7 stand. De 5.500 toeschouwers zagen Meeuws debuteren en hij acteerde 90 minuten als libero.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 17