14 Dat was in het treffen met Vancouver Whitecaps. En juist bij deze ont moeting werd de rechterspits gadegeslagen door onder meer zijn Cana dese familie. Van 't Schip is namelijk in Canada geboren zijn ouders waren daar naar toe geëmigreerd en hij heeft er acht jaar gewoond. Na deze trip, waarin Ajax alle vier de oefenpartijtjes won, begon Van 't Schip steeds meer last te krijgen van zijn rug, hetgeen vooral in zijn linkerbeen voelbaar is. Hij probeerde nog wel wat te trainen, maar moest al snel afha ken. Helaas moet Ajax het de komende weken (en misschien wel tot de win terstop) zonder hem stellen. "Toch denk ik dat we nog een leuke voorhoede hebben en dat Ajax een hele goede kans heeft op het kampioenschap. Het komt de selectie alleen maar ten goede dat de concurrentie heviger is gewor den. Vorig jaar was de groep, door ziektes van Marco en Felix, blessures (on der anderen van Jesper) en schorsingen, erg klein en onbewust verslapt de concentratie dan in het team. Voor De Mos werd het toen ook moeilijk, niet alleen omdat het spel teleurstellend was, maar ook omdat Hassie van Wijk wegviel". Kohn Als opvolger van Van Wijk werd op 14 mei Spits Kohn gecontracteerd. De ex-trainer van FC Twente functioneert nu als assistent van De Mos. "Ik denk dat Kohn een versterking voor ons betekent. Hij is een rustige man, bij wie je terecht kunt voor problemen of vragen. Hij staat daar open voor en dat is belangrijk, omdat we een jonge groep hebben", meent Van 't Schip. Tot zover dit interviewtje met Johnny van 't Schip. Hopelijk kunnen we hem in de eerste competitiehelft nog bewonderen als voetballer. Hij zou aan zijn vierde seizoen in Ajax-één beginnen. Tot op heden speelde hij 47 competities - 1 Europacup - en 8 KNVB-bekerwedstrijden. Hans Janssen

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 16