Geblesseerde Johnny van 't Schip weet het zeker: Ajax gaat weer hoge ogen gooien Hopelijk is zijn toestand nu verbeterd, maar toen wij op 10 augustus contact opnamen met Johnny van 't Schip had hij het duidelijk beter kunnen treffen. Die dag was hij naar het Sint-Lucasziekenhuis in Amsterdam geweest om zijn gekwetste rug te laten onderzoeken. Er zou sprake zijn van een hernia. Op verzoek van de 20-jarige Amstelvener werd een operatie voorlopig uit gesteld. "Ik wil de komende drie weken met een dagelijkse behandeling en rust van mijn blessure afkomen. Lukt dat niet, dan kan er nog altijd ingegre pen worden. Het maakt me in feite niet uit hoe lang ik uitgeschakeld ben: het voornaamste is dat mijn rug geheel herstelt", aldus Van 't Schip na het on derzoek, waaruit bleek dat er symptomen van hernia aanwezig waren, maar een échte hernia niet echt duidelijk waargenomen werd. Het feit dat hij nu zeker enkele maanden is uitgeschakeld kwam voor de rechterspits hard aan. "Het is natuurlijk jammer, omdat ik in de laatste wedstrijden van de afgelopen competitie eindelijk in mijn spel kwam. Boven dien verzekerde Aad de Mos me dat ik een plaats als vleugelaanvaller zou krijgen", vertelt Van 't Schip, die voetbal vooralsnog uit zijn hoofd moet zet ten. "Dat komt op de tweede plaats. De rug is nu het voornaamste". Lies Ook vorig seizoen kende Van 't Schip een 'rotbegin'. Nadat hij door glassplinters in zijn been de voorbereiding moest missen, duurde het tot 4 september voordat hij in de basis stond (Ajax - Helmond Sport). Prompt scoorde hij. "Daarna ging het vrij goed, maar in de eerste wedstrijd tegen Olympiakos wilde het niet lukken. Ik werd weinig aangespeeld, vooral omdat er weinig over de flanken werd gevoetbald. Daarna ben ik even gepasseerd, waarna ik vanaf PSV - Ajax alle duels tot aan de winterstop meedeed. In de eerste volgende wedstrijd tegen Excelsior uit werd ik net als tegen Olympiakos in de rust vervangen. Dat was terecht, al hadden alle elf de spe lers wel gewisseld kunnen worden. Mijn prestatie was echter terug te voeren op het trainingskamp in Spanje, waarin ik niet veel uitgevoerd heb, omdat ik last had van mijn lies. Want als er aan één ding slecht is dan is het wel lopen op het strand. Ik wilde het eigenlijk rustig aan doen, maar hield daar in de wedstrijden geen rekening mee". Canada Naarmate het seizoen en de competitie echter vorderden, ging Van 't Schip steeds beter acteren en werd zijn stijl steeds meer een lust voor het oog. Van de vijftien laatste competitieduels miste hij er slechts één. "Ik kreeg zodoen de meer zelfvertrouwen, al had ik in die periode reeds wat last van mijn buikspieren. Desondanks ben ik gewoon meegegaan naar Canada. Ik werd er zelfs éénmaal tot speler van de wedstrijd uitgeroepen". 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 15