DE DAMES ACHTER AJAX - wat betekent voetbal voor ze - hoe beleven ze een wedstrijd - wat denken ze van het komende seizoen Een nieuw seizoen: nieuwe spelers, nieuwe trainers, verbouwde stadions en vooral nieuwe hoop! Vele voorbeschouwingen vullen de sportpagina's van kranten en tijdschriften. Trainers en spelers geven als vanouds hun visie over het aankomende seizoen. De Ajacied wilde deze gang van zaken eens doorbreken en vroeg enkele da mes "achter" AJAX naar hun mening over voetbal. Dat dit een heel ander licht op het voetbal werpt zal duidelijk zijn. Geen voorzichtig gepraat, géén tactisch gebral maar een zuiver op menselijke emoties gestemde mening... Mevrouw van Basten, Joan Vanenburg, Hanneke Boeve, Tante Sien (die het spelershome altijd tot een ordelijk en gezellig geheel weet te houden) en Daphne Jongejans zullen achtereenvolgens hun zéér van elkaar verschillen de mening geven. Mevrouw van Basten: "Ja wat vraag je me nou? Ik heb helemaal geen ver stand van voetbal. Ik hoor natuurlijk wel eens wat van Marco maar ik ga nooit kijken hoor. Vroeger toen Marco nog wel eens bij UW voetbalde ging ik na tuurlijk wel eens kijken, Pa zei dan wel eens dat onze Marco "wel wat" had maar je dacht er toen natuurlijk nooit aan dat hij nog wel eens een "redelij ke" voetballer zou worden. Sinds Marco bij AJAX speelt ga ik nooit meer kij ken, ik weet niet waarom maar ik volg het wel altijd op de radio, dat wel. Weet je wat ik zo erg vond? Theo Koomen dat die er niet meer is, man dat was een genot om naar te luisteren. Als hij op de radio was dan hoefde je niet naar het stadion toe want Theo bracht het stadion bij je thuis, echt ik vind het heel erg. Wat het dit jaar wordt? Ik heb geen flauw idee. Maar vorig jaar weet je wel, toen Johan en Soren en Pietje weggingen toen dacht ik wel eens dat het wel minder zou gaan. En nu, ik vind het voor Johnnie (van 't Schip JB) zo erg, hè. Vorig jaar met z'n voet en nu dit weer. En Jesper, ook heel jammer. Maar Marco is toch wel positief dus het zal wel loslopen dit seizoen maar Marco vertelt toch nooit veel over 't voetbal tegen mij, hoor. Daar heeft-ie z'n vader voor, hè en ik, ik heb nog twee andere zoons en die betekenen evenveel voor mij als Marco. Misschien, heel misschien ga ik dit seizoen wel een keertje kijken, zo, stiekem... Maar hóu me daar niet aan hoor!" Joan Vanenburg: "Ze worden kampioen, het gaat goed nu in de voorberei ding, ik merk het aan Gerald. Ik ga nooit kijken en ik zal nooit gaan kijken ook. Ik kan daar niet goed tegen, als het publiek dan zegt dat Vanenburg er niks van bakt dan zou ik furieus worden. Weet je, het kan niet altijd goed gaan dat is bij mij ook niet. ledereen heeft wel eens een dag op 't werk dat het niet gaat. Ik luister wel naar de radio maar dan let ik alleen op de stand want ik denk altijd dat die verslaggevers vertellen wat hun (willen) zien en dat geeft voor mij een vertekenend beeld." 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 11