Rob de Wit, opvolger van Jesper Olsen: "Ajax is een jongensdroom" UTRECHT - Hoewel zijn naam al langer circuleerde in het rijtje van spelers waar in Ajax belangstelling zou hebben, kwam de transfer van Rob de Wit verrassend snel tot stand. Van de ene op de andere dag ging een jongensdroom van de 20- jarige linkerspits van FC Utrecht in vervulling. Dat gebeurde eind mei, even voordat de opvolger van Jesper Olsen een trip naar Israël zou gaan maken met de eredivisieclub uit de Domstad en een maand voordat hij op vakantie zou gaan. "Ik kreeg een telefoontje van Ajax dat ze met me wilden praten. Al eerder had ik al gehoord en gemerkt dat ze belangstelling voor me hadden. Ik heb toen een gesprek gehad bij Ajax-voorzitter Ton Harmsen thuis en heb toen gelijk gete kend voor een driejarig contract", blikt de in Nieuwegein wonende De Wit terug op de onderhandelingen met de hoofdstedelijke vereniging. En toen de jeugdige aanvaller teruggekeerd was van Israël werd hem al snel duidelijk gemaakt dat ook beide clubs het eens waren geworden. Ajax nam De Wit over en gaf daar voor aan FC Utrecht linkerverdediger Edwin Godee (overigens van Utrechtse origine) en een bepaald geldbedrag. Droom "Waarom ik naar Ajax ga? Het is altijd een droom van mij geweest om er te mogen spelen. Bovendien was de aanbieding van FC Utrecht veel minder goed. Overigens heb ik er nooit écht aan gedacht dat ik wel eens naar Ajax zou kunnen gaan, ik verwachtte bijvoorbeeld niet dat Olsen zou vertrekken", vertelt Rob de Wit. Hoewel de ook al kleine linksbuiten zich nog moet bewijzen, heeft trainer Aad de Mos al laten weten voor het komend seizoen een voorhoede Johnny van 't Schip - Marco van Basten - Rob de Wit in het hoofd te hebben (welke club kan daar aan tippen?). De 'nieuwkomer' lijkt dus al verzekerd van een vaste plaats. "Och, ik weet precies hoe het gaat. Wil je in de basis terecht komen, dan zul je er toch wel wat voor moeten doen. Zo is mijn conditie niet zo goed. Bovendien zal ik me dienen aan te passen, al denk ik niet dat dat veel moeilijkheden zal op leveren", vertelt De Wit. Toch zal hij onder een bepaalde druk spelen. "De mensen rond Ajax en het publiek verwachten dat ik Olsen ga vervangen. Maar ik ben pas 20 jaar en heb één jaar in de eredivisie gespeeld. Het is afwachten of ik tegen die druk bestand ben. Ik ben in ieder geval een nuchtere jongen, die wanneer het niet goed gaat het gewoon beter probeert te doen". De Wit zal Olsens vingervlugge bewegingen niet (kunnen) imiteren. Hij noemt zich meer een Rensenbrink-type. "Ik ben nog jong en ze zeggen dat ik talent heb. Maar vergeleken met andere spitsen speel ik heel anders. Goed, Olsen is

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 7