Café 9-2/ Café BOULEVARD Evenals vorig seizoen werden ook nu zeven Ajax-spelers door bondscoach Kees Rijvers opgetrommeld voor Oranje. Maar ook hun inbreng was net niet groot genoeg om Spanje van een plaats in de eindronden van het Europees kampioen schap af te houden. Edo Ophof maakte alle zes de interlands mee, van begin tot eind en heeft nu dertien 'caps' achter zijn naam staan. Peter Boeve, Gerald Va nenburg en Ronald Koeman misten er één en hebben nu in respectievelijk 10, 9 en 6 interlands meegedaan. Marco van Basten, die tegen IJsland debuteerde, staat op drie, Silooy op één (Nederland - Denemarken), Frank Rijkaard tien. De laatste scoorde ook tweemaal, Vanenburg, Koeman en Van Basten één keer. Ajax blijft ook na 1983-'84 hofleverancier voor het Nederlands elftal. In de 418 tot nu toe afgewerkte interlands werden 67 spelers van de Amsterdamse ver eniging ingezet. De kans is groot dat daar volgend seizoen Ronald Spelbos, Rob de Wit en Johnny van 't Schip aan toegevoegd kunnen worden. De meeste interlands werden meegemaakt door de jeugdinternationals Peter van der Zwaan en Michel van Oostrum. Beide werden negenmaal het veld inge stuurd voor een wedstrijd van het Nederlands elftal voor spelers van 16 en 17 jaar. Van Oostrum wist liefst twaalfmaal te scoren. Voor datzelfde team kwa men ook Van Dijk (8), Pos (5) en De Meijer (1) uit. De overige vertegenwoordigende elftallen: Denemarken: Mölby 4, Olsen 5. Jong Oranje: Silooy 1, Bosman 1, Van 't Schip 2, Olympisch elftal: Silooy 1. UEFA's: Grim 4, De Meijer 6, Van Oostrum 1. Nederlands elftal 14/15 jaar: Sneekes, Markus en Roos allen 2. Verder speelde een groot aantal spelers nog mee in oefenwedstrijden, bijvoor beeld tegen amateurclubs, van de diverse vertegenwoordigende elftallen. Keje Molenaar verzorgde op 6 juni nog een gastoptreden in het eerste elftal van Volendam dat tegen Feyenoord afscheid nam van zijn aanvoerder/libero Dick de Boer. Helaas zien we Molenaar volgend seizoen wél terug bij Volendam en niet meer bij Ajax... Hans Janssen Wibautstraat 95. Amsterdam Telefoon 020-941044 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 21