had ook wat kunnen zeggen omdat ik kwaad was, maar ik vond dat niets voor de pers of voor de andere spelers. Dat was puur tussen het bestuur en mij. 's Avonds heb ik toen een gesprek gehad met het bestuur, we hebben toen alles uitgesproken. Ik kon me laten opereren en hier weer komen trainen als ik dat wou. Maar dat heeft de pers niet opgepikt. In de kranten kwam het over alsof ik met ruzie was weggegaan en niet meer terug zou komen." Jesper dus naar Manchester. De club waar hij vroeger zo gek op was. Nu wordt hij daar zelf de ster. Voor hemzelf is het natuurlijk schitterend maar voor Ajax en het Nederlands voetbal is het weer een aderlating. Wat verwacht Jesper eigenlijk van Manchester. Jesper: ,,lk verwacht daar in ieder geval verder te komen in het Europa-cup voetbal. Je moet daar wel erg veel wedstrijden spelen, maar er zijn daar dan ook veel leuke wedstrijden. Vooral het publiek is daar ook fantastisch. Het publiek hier is ook wel goed maar het is nogal een verschil of er 8000 of 50.000 mensen zitten te kijken. Voor een voetballer is het natuurlijk altijd leuker dat je voor veel mensen speelt. Daar komt ook nog bij dat het Engelse voetbal mij enorm aanspreekt. Ik denk niet dat ik fysieke problemen zal krijgen. Ze hebben daar wel veel grote en sterke voetballers, maar ook spelers die het meer van hun techniek en inzicht moeten hebben. Arnold Mühren of Ardiles zijn ook geen spelers die veel slidings of fysieke kracht gebruiken, maar doen het toch goed. Hoe ik daar moet spelen weet ik nog niet. Ik verwacht dat ik achter de twee spitsen ga spelen, dan weer een beetje links dan weer een beetje rechts. Eigenlijk netzo als ik hier vaak heb gespeeld. Eerst krijgen we nog dat EK in Frankrijk waar ik hoop mee te doen. Ik denk wel dat ik het haal, want de behandeling die ik nu in Frankfurt krijg is erg goed. Ik 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 9