Kurt Linder heb ik veel geleerd. Dat waren dus belangrijke mensen waar ik veel aan te danken heb. Ik heb hier veel bijgeleerd; misschien niet technisch maar vooral tactisch. Nu weet je wanneer je wat moet doen en ook waarom je dat doet. Vroeger deed je gewoon wat je dacht wat goed was. Ook de wil om te winnen leer je hier omdat je altijd moet winnen. Of dat nou een competitiewed strijd is of een vriendschappelijke wedstrijd: Ajax mag niet verliezen. Andere topclubs mogen dat natuurlijk ook niet maar als Ajax een keer verliest is dat een echte sensatie. Echt tegenvallende dingen heb ik hier niet veel meegemaakt, hoewel de vroege uitschakeling tegen Celtic in het jaar met Johan en Sbren me wel tegenviel. Ook was ik liever op een andere manier weggegaan bij Ajax als nu gebeurt. Hoogtepunten heb ik verschillenden gehad; de eerste wedstrijd van mij voor Ajax, alle wedstrijden tegen Feijenoord vooral die 8-2 wedstrijd, de wedstrijden tegen Celtic en de wedstrijd tegen Haarlem toen Johan voor het eerst meedeed. Ik had namelijk nooit verwacht om ooit nog eens met hem samen te spelen. Ook alles om Ajax heen zoals de supporters en al die mensen die op de training komen kijken heb ik altijd als leuk ervaren. De F-side is fantastisch vooral bij uit wedstrijden, alleen dat vechten hoeft voor mij niet zonodig." Er is de laatste tijd ook veel te doen geweest over de blessure van Jesper. Jesper legt nog één keer uit hoe het precies zit: „Ik heb die blessure opgelopen in de wedstrijd Denemarken-Hongarije. Ik ging toen alleen op de keeper af, die mij onderuit haalde. Sindsdien heb ik last gehad van die enkel. Na die wedstrijd had ik vakantie, ik had nog wel last van die enkel maar ik dacht dat hij een beetje gekneusd was en dat het vanzelf wel zou overgaan. Toen had ik een periode dat ik wel een wedstrijd kon spelen als ik maar een poosje rust hield. Later bleek toch dat opereren noodzakelijk was. Ik heb toen zelf besloten om me te laten opereren, hoewel Ajax dacht dat het niet nodig was. Ik had ook misschien nog wel af en toe een wedstrijd kunnen spelen, maar dan had ik me aan het einde van het seizoen moeten laten opereren. Ik begrijp ook best dat Ajax me wilde laten spelen, maar dan had ik de EK gemist in deze zomer en dat wilde ik niet. Je kunt dit van twee kanten bekijken, maar voor mezelf leek me dit het beste." Ook over de transfer van Jesper naar Manchester United is veel te doen geweest. Door al die verhalen in de kranten kreeg je een zeer negatieve indruk van Jesper; hij zou een geldwolf zijn. Alle verhalen in de krant kwamen van anderen, Jesper zelf werd nooit wat gevraagd. Hij had ook geen behoefte daar aan omdat voor hem toen allang vaststond dat hij weg zou gaan. Hoewel dat helemaal zijn bedoeling niet was. Jesper had ons belooft dat hij aan het einde van het seizoen ons de waarheid zou vertellen. Dat doet hij dus nu. Jesper: „Ik heb het eerst met Ajax gesproken over een nieuw contract, ik was van plan om hier te blijven. Toen kwamen Tottenham Hotspur en Manchester United voor mij. Nu is Manchester United altijd iets aparts voor mij geweest dus hadden die de voorkeur. Zeker niet om het geld maar gewoon om de club zelf. Ik vind het de beste club in Engeland. Ik heb toen met Ajax en Manchester gesproken. Na twee weken heb ik voor mezelf besloten dat ik naar Manchester zou gaan. Zelf wou ik graag bij Ajax blijven. Ik heb dan ook gevraagd om een nieuw twee jarig contract. Maar Ajax wilde alleen dat ik voor drie jaar zou tekenen. Dat vond ik te lang dus dat heb ik niet gedaan. Als ze me in eerste instantie een twee-jarig contract hadden aangeboden dan had ik wel bijgetekend, maar zij wilden alleen 4

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 6