PROGRAMMA 'WERKWEEK' AJAX IN HET NOORDEN Hoewel de competitie in de eredivisie nog lang niet voorbij is, is Ajax al druk doende een programma ter voorbereiding op de volgende competitie samen te stellen. Per traditie wordt een gedeelte daarvan in het hoge noorden afgewerkt. En voor het vijfde achtereenvolgende jaar is Jan Wardenburg (en dus niet Waar denburg, zoals wij vorig jaar schreven) er in geslaagd een uitstekend speel- en werkplan op te zetten. Ajax vertrekt op 30 juli vanuit Amsterdam naar Drente, nadat het op 23 juli in het eigen stadion De Meer de training heeft hervat. De selectie, trainers en andere leden van het hoofdstedelijke gezelschap nemen hun intrek in hotel Braams te Gieten, dat ook vorig jaar als 'gastheer' fungeerde. Op dezelfde dag dat de Ajax-vertegenwoordiging in Gieten aankomt, wordt 's avonds een oefenwedstrijd gespeeld tegen Valthermond, de club uit de woonplaats van Wardenburg. Een dag later neemt Ajax het op in en tegen Bui tenpost, waarna op 1 augustus de uitbeurt tegen Alcides (Meppel) wacht. Ver volgens wordt Hoogeveen bestreden, waarna op 3 augustus Hoogezand wordt bezocht. Die ploeg wordt dan getraind door Wardenburg, die momenteel een andere tweedeklasser Nieuw-Buinen onder zijn hoede heeft, 's Zaterdags aanvaardt Ajax de terugreis, nadat in Klazienaveen de reeks oefenduels wordt besloten met een duel tegen Zwartemeer. De zes clubs mogen van geluk spreken dat juist zij tegen Ajax mogen voetbal len. Immers, Jan Wardenburg kreeg liefst 119 aanbiedingen van verenigingen die zo graag Ajax wilden ontvangen. "En ze bellen nu al weer voor volgend jaar", zei Wardenburg begin maart. Overigens beginnen alle zes de genoemde oefenwedstrijden om zeven uur 's avonds, met uitzondering van de ontmoeting met Zwartemeer. Hans Janssen 18 Foto George VerberneHet Parool"

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 20