open was; dus niet ook dit was gesloten! "Het is hier wel achteruit gegaan sinds ik weg ben" zei Wim toen we opnieuw terug liepen naar de auto. Onze laatste hoop, een cafe tegenover 'de Meer' bleek ook gesloten te zijn. Daarna besloten we het Ajax-terrein op te rijden om te kijken of daar wat open was. Ge lukkig hielp de concierge van Ajax ons door ons de sleutel van het spelershome te geven, zodat we daar ons interview konden doen. Wim Kieft, tot grote teleurstelling van vele fans aan het einde van vorig seizoen naar Italië vertrokken, maar nog steeds populair in Nederland afgaande op de hoeveelheid post die we nog steeds over hem krijgen. Op een wat onprettige manier verruilde hij Ajax voor het Italiaanse Pisa. Op onze vraag of hij ooit be grepen heeft waarom hij eigenlijk weg moest zegt hij: „Ik denk dat Ajax geld nodig had en ze hadden een goede opvolger in de vorm van van Basten en daar zijn al zoveel verhalen over geschreven dat ik vind dat we daar maar een punt achter moeten zetten". Dan dus het hoofdstuk Pisa. Veel mensen dachten en zeiden dat Wim nog te jong was voor het buitenland en al helemaal voor Italië. Maar het werd toch Italië. Wim zelf over het leven in Pisa, het Italiaanse voetbal en zijn moeilijke periode daar: „We werden daar erg goed opgevangen. Voor mij was dat niet eens zo belangrijk want ik doe gewoon mijn werk, maar ook mijn vriendin werd erg goed opgevangen door de spelersvrouwen en vriendinnen. Echt terugver langen naar Ajax heb ik nog steeds niet gedaan. Ik heb het daar drie jaar goed naar mijn zin gehad. Kijk, als je de beelden ziet van Ajax-Feyenoord (wat 8-2 werd), dan denk je wel eens dat is toch erg mooi, maar zulke dingen heb ik ook meegemaakt in mijn tijd bij Ajax. In het begin ben je daar je van het, want ze kijken daar alleen maar naar namen. Niet naar waar je vandaan komt of hoe je speelt; puur en alleen naar de naam en dan vinden ze het leuk om je later met de grond gelijk te maken. Het Italiaanse voetbal is niet zo verdedigend als men wel zegt. Het komt misschien zo over, maar dat komt puur doordat de belangen zo groot zijn. Daar zijn zo'n 7 of 8 ploegen die voetballen voor Europa-Cup voetbal en de rest vecht tegen degra datie. In Nederland zijn er 5 ploegen die spelen voor Europees voetbal en een stuk of 5 die tegen de degradatie lopen te voetballen, maar daar tussen zit een gat van ploegen die niet degraderen maar ook geen Europa-Cup voetbal zullen halen. In Italië is het of voetballen voor Europa-Cup voetbal of tegen de degra datie. De belangen zijn dus groot en daardoor speel je vanzelf wat behoudender. De hardheid valt in Italië ook erg mee. Vooral als ik het vergelijk met het Spaanse voetbal wat we elke week op TV zien in Italië. Dat is echt smerig, dat heeft niets meer met voetbal te maken. Voor het begin van de competitie speelden we eerst een paar wedstrijden voor de beker, daarin liep het met mij vrij goed. Maar zoals zo vaak val je na een goede start terug, dat gebeurde met mij dus ook. Daarbij kwam dat we een hele moeilijke start in de competitie hadden. We speelden de eerste drie wedstrijden tegen de nummers 1, 2 en 3 van vorig jaar. Uit die drie wedstrijden haalden we 1 punt thuis tegen Juventus, waardoor we meteen onderaan stonden. Dan krijg je al meteen het bekende degradatie voet bal. Daarna verloren we ook nog van Catania waarna onze trainer werd ontslagen, die inmiddels ook al weer terug is. Dan breekt op een gegeven moment de kritiek los op mij en de club, zo van hoe 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 19