werd en mijn transfer niet doorging. Toen kwam AJAX, ze hadden me al een tijd gevolgd, ik heb in Hannover met Austria tegen AJAX gespeeld en waar schijnlijk een goede indruk gemaakt. We zijn toen met het bestuur hier eens rond komen kijken en toen was alles eigenlijk zeer snel geregeld want we vonden en vinden Amsterdam een heerlijke stad. Maar ja, een kanjer.... weet je, Cruyff en Lerby vertrekken en alleen ik kom in plaats daarvoor terug op het mid denveld. Je kan dus wel zeggen dat er wel érg veel van mij verwacht wordt. De spelers in Nederland hebben individueel veel meer in huis dan de gemiddelde Oostenrijke voetballer. Het tempo is hier veel hoger en ik kan nog niets afdwin gen in dit AJAX maar toch heb ik het vreselijk naar m'n zin hier. Mijn tijd komt heus nog wel, zodra dit AJAX rijper wordt groei ik wel mee. Bij Austria heb ik ook altijd goed gespeeld, heb veel Europese ervaring, maar zeg nou eens zelf; wanneer begon Platini te draaien bij Juventus? In 't twééde jaar pas. En Mara- donna? Ik denk dat ik mijn tijd nodig heb om over te schakelen en als je als "dure" buitenlander niet presteert dan stel je jezelf bloot aan kritiek, daar ont kom je gewoon niet aan. Weetje, eens wil ik toch met AJAX op het Leidseplein lopen, mét de Europa cup! Dat moet toch lukken met dit materiaal. Maar daar is tijd voor nodig. En die tijd komt met z'n ups en downs dat geeft niets, dat hoort allemaal bij het rij pingsproces en daar móeten we met z'n allen doorheen. Wij hóeven geen kam pioen te worden én we worden het ook niet. Na die 8-2 (iedereen weet welke) zouden we opeens weer kampioen moeten worden. Kan niet! Kampioen wordt die ploeg die het meest constant speelt. Het is heel erg, ha-ha, maar dat is op dit moment Feyenoord en zij worden kampioen en de jaren die daarop volgen, dan is het echt weer AJAX! Als AJAX niet doorbreekt dan komt Nederland ook niet meer op niveau de eerstkomende jaren. Zo simpel ligt dat!" Felix is in ieder geval als mens weer een aanwinst voor AJAX. Ik heb zo veel ver trouwen in hem dat ik denk dat hij het nog wel zal maken bij AJAX. Hij oogt rustig op 't veld maar in werkelijkheid ratelt hij aan één stuk door. Schitterende verhalen over zijn Austria-tijd weet hij te vertellen. Met handen en voeten stond hij zijn woorden bij, schijnbewegingen voordoen in de huiskamer met denkbeel dige tegenstanders en z'n vriendin eh, vrouw die hem hielp als hij de draad even kwijt was, wat een enthousiasteling. Laten we hopen dat dit binnenkort op de hele groep overslaat want dat is hard nodig. Bij het weggaan constateren we nog, dat je met zo'n huis nooit dronken binnen komt; vier van deze steile trappen zijn dan écht teveel van het goede! Het Leid seplein levert dus weinig gevaar op. Ciao, Jeroen. 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 13