Nu eindelijk begin ik wat contact te krijgen met de andere spelers, vooral dat biljart in het spelershome, hè. Te gek, in het begin "durfde" ik nooit mee te doen want ik raakte geen knikker maar de laatste tijd gaat dét wel vooruit." En op 't veld? "Tja, in Oostenrijk was ik dé man die een wedstrijd kon beslissen en hier zijn dat er wel vier of vijf. In Austria kende ik alle spelers en kende de spelers mij; we waren volledig op elkaar ingespeeld. Bij AJAX is op 't moment nog niemand op elkaar ingespeeld, behalve dan Jesper en Peter maar daar hebben we door die blessure van Jesper ook niet al teveel plezier van gehad. De achterhoede maakt fout na fout en NIET omdat het slechte voetballers zijn maar omdat ze niet op elkaar ingespeeld zijn. Vooral het centrale duo, wie er dan ook mogen staan, die lopen gewoon nog langs elkaar heen te voetballen en alleen de tijd en veel samenspelen lost dat op. Als die verdediging is ingespeeld is AJAX niet meer te kloppen want wat zie je nü nog: middenvelders en aanvallers moeten teveel meeverdedigen en de kracht voor effectieve acties ontbreekt dan vaak op kritie ke momenten. Dit AJAX zit nu in een beslissende fase; komen ze, eh we, die goed door dan fs AJAX er volgend jaar weer. Want wat kom je nu tekort tegen Feyenoord? Kracht en Cruyff. Volgend jaar heb je dat probleem niet meer want dan is de technische volmaaktheid van AJAX gekoppeld aan automatismen zodat er geen Feyenoord meer aan te pas komt, echt niet. Weetje waarom Gullit nou zo opvalt? Voor technische spelers is het heerlijk als je mensen om je heen hebt die het loop- en verdedigwerk voor je opknappen. Nou, Gullit en Cruyff hebben alleen maar van dat type voetballers om zich heen. Heerlijk toch! Daar komt nog bij dat Gullit voor vijftig procent door Cruyff ge lanceerd wordt. Weetje wat mij opvalt? Dat de pers zich helemaal tegen AJAX heeft gekeerd. Vorig jaar was dat nog anders, heb ik van de andere spelers gehoord. Zou dat misschien iets met Cruyff te maken hebben?" Jeroen: "Zeker weten, kijk of het terecht is dat Johan geen contract meer aan geboden kreeg dat laat ik terzijde maar de manier waarop Johan behandeld is laat zich moeilijk charmant noemen. Johan is daarbij ook nog Nederlands beste voetballer ooit voorgebracht én hij bracht Nederland hoog bovenaan de wereld- voetballadder. AJAX profiteert indirect nu nóg daarvan. Het is dé naam in de hele wereld; nog steeds. Déarom voelt het overgrote deel van de pers (mezelf daar niet bij rekenend) zich "in het kruis getast". "Toch vind ik het niet fair. Je moet AJAX nu zien als een klein kind dat aan de rand van een zwembad staat en dat steeds weer in het diepe teruggeduwd wordt terwijl het nog geen diploma heeft. Kijk, begint zo'n kind dan te sputteren en gaat hij herhaaldelijk kopje onder, dan wordt het kind bang, geef je hem dan óók nog openlijk op z'n mieter dan durft dat kind niet meer. Je ziet het nu wel: AJAX oogt niet meer zo flitsend en het zelfvertrouwen om flitsend te spelen is er niet en, (dat is nog het ergste) er is niemand om dat zelfvertrouwen terug te brengen." "Maar nu eens over jezelf; je bent nu zelfs uit de basis, bén jij wel de topper? Want er zóu een kanjer komen en dan begin ik te denken aan een Antognoni, of Ardiles en dan komt Gasselich. Sorry, maar ik had nog nooit van die man gehoord." Nee, ik ben alleen bekend bij kenners, ha-ha. Het was voor mij ook een totale verrassing. Ik was helemaal rond met Lazio Roma totdat Chinaglia manager 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 11