"Het is geen nationaal elftal, maar meer een kleine Europese selectie." Voordat we Denemarken ontmoet ten, dachten wij (andere) Engelsen aan een makkelijke wedstrijd. De Denen waren op de Europese Kam pioenschappen van 1964 als derde geëindigd, maar niemand herinner de zich dat. Wij ook niet meer. Daarom ook was het gelijke spel in Kopenhagen (2-2) en hun winst op Wembley (0-1) een enorme verrassing. Het elftal be staat uit spelers, die hun leerjaren in het buitenland doormaken. Daarom is in zekere zin Denemarken geen nationale selectie, maar meer een kleine Europese selectie. Uit heel Europa. De bekendste speler is zonder meer Allan Simonsen. Dat is een grootse speler, die zijn reputa tie gevestigd heeft bij Mönchenglad- bach en bij Barcelona. Maar hij is niet zo jong meer en ik denk dat hij de belangrijkste wedstrijden slechts speelt. Maar Denemarken heeft het geluk drie zeer sterke spelers te hebben. Ten eerste Morten Olsen, die de defensie leidt en een grote invloed op de jongere spelers heeft. Hij was fantastisch op Wembley. Zijn spelinzicht is uitmuntend. Hij speelt veel met zijn hoofd. Vervolgens sjiren Lerby, van wie men zegt dat Bayern hem nam ten nadele van mij. Ik weet daar niets van. Maar het is een zeer goede speler en een geweldige leider. Dan aangaande Jesper Olsen, voor wie Manchester United zo veel over heeft; dat zegt al genoeg. Hij heeft zo'n schitterend doelpunt tegen ons gescoord, dat we dat regelmatig terug zien op televisie. Het is een zeer snelle speler. Met hen erbij kan Denemarken verrassen. De enige zwakte kan de defensie zijn en dan speciaal de doelman. Glenn Hodle in „Onze" no. 47. Denemarken speelt op 14 maart a.s. een wedstrijd tegen Oranje in „de Meer", ons eigen vertrouwde Ajax stadion. Daar moet je bij zijn!!! 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 21