Je hebt het over zé; hoe is jouw rol? Tja, aanvoerder hè. Niet zo makkelijk, voor mij zeker niet. S0ren had vorig jaar nog het geluk dat Johan erbij was zodat hij zich tóch volledig op zijn spel kon richtten. Johan bemoeide zich met de lijnen en die taak viel dus voor S0ren weg. Nu ben ik aanvoerder en nu is Johan er niet meer dus ik krijg nogal een last op m'n schouders. Niet dat ik het erg vind hoor want ik ben er toch wel trots op. Ik had vroeger nooit kunnen dromen nog eens met die band door de Meer te kunnen zwalken. Weet je, ik zie alles even goed als Johan alleen ik kan het in een wedstrijd niet over-brengen op de jongens; ik kan het niet aangeven. Wanneer jagen, wanneer teruguit spelen, dét was Johan's grote gave, dét is routine. Routine.het is bijna een vies woord geworden hè? Jammer want is zo 'n veelomvattend en veelbetekenend woord. Ik ben dan wel de laatste der Mohikanen bij Ajax van de lichting '75/'76 maar dat wil zeker niet zeggen dat ik alle wijsheid in pacht heb. Wél heb ik meer verantwoording gekregen van de trainer en dat vind je wel terug in m'n spel, denk ik. Ik moet alles in 't veld in de gaten houden van de trainer en daar kan m'n spel misschien wel onder lijden. M.a.w. je speelt nu nóg meer in dienst van het elftal? -Dat heb ik altijd gedaan; gewoon omdat m'n mogelijkheden niet anders liggen. Zoals tegen Utrecht; ik weet niet of je het je nog kunt herinneren maar op een gegeven moment kwamen we helemaal niet van onze helft af. We willen dan veel te perfect uitverdedigen, niemand die het in z'n hoofd krijgt om die bal richting Diemen te trappen. Er sluipt bij ons na een goede periode altijd onrust in het elftal en waar het vandaan komt? God mag het weten. Gebrek aan zelfvertrouwen? -Misschien, we kennen onze eigen mogelijkheden soms niet, denk ik wel eens. Op papier heb je toch veruit het beste team van Nederland! Ik wil kampioen worden. Ik móet het worden anders ben ik niet tevreden, ik ben me er wel van bewust dat de weg nog lang is maar voor mij geldt een tweede plaats niet. Ik kan nu zeggen dat ik vijf kampioenschappen heb meegemaakt, als we eerste worden dan ben ik het wél voor de zesde keer. Ajax blijft maar bouwen; wanneer komen we eens uit de steigers? -Zolang iedereen weg blijft gaan komt er nooit een goed Ajax, ik zou haast willen zeggen: geduld is een schone zaak. Ik kan me wel voorstellen, hoor, van Jesper, hij krijgt nü de kans om bij z'n favoriete club te spelen, nü kan hij bij zijn droomclub komen spelen, alleen: Hij is bang dat die kans er over twee, drie jaar niet meer is en dat hij de boot heeft gemist. Toch is het voor Ajax dóódzonde want nu gaat er weer net dat beetje extra weg wat Ajax zo aantrekkelijk maakt. Ik weet zeker dat als deze ploeq drie iaar samen blijft dat we de top van Europa een „poepie kunnen laten ruiken". Maar gelukkig mag iedereen in Neder land nog zelf beslissen wat het beste voor hem is. De andere jongens die Ajax al verlaten hebben waren al „kanjers". De jeugd van Ajax nog niet en dat komt ook wel in uiting in het contract wat Jesper nü bij een topclub krijgt en wat-ie over drie jaar kan krijgen. Johan roept hard dat de ontwikkeling van Ajax stil staat sinds hij weg is -Er is een mindere periode op dit moment, dat wel. Ik denk dat zo'n periode óók bij het rijpingsproces hoort en dan kom je daar wel overheen. Nee, ik zie het niet zo somber als Johan, al geloof ik wel dat de ontwikkeling langzamer gaat sinds Johan naar Feyenoord is. (En dan plotseling furieus:) Het staat toch van geen kanten; dat shirt om de schouders van een ras-Amsterdammer. Ik kan er nog 15

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 17