"Dan ben ik aangekomen bij de affaire-Horn. Misschien is het zo dat het Ajax- bestuur deze zaak iets eleganter had kunnen oplossen, maar het geeft Leo Horn aan de andere kant natuurlijk niet het recht eerst in Televizier Magazine uit te halen tegen het Ajax-bestuur en daarna nog eens op heel ongenuanceerde wijze in het weekblad Vrij Nederland vuil te spuiten tegen ons. Onbegrijpelijk is dat een goede sportjournalist als Frits Barend zich hiervoor laat lenen. Als voorzitter steek ik Leo Horn thans de hand toe om eens met elkaar te praten. Ik denk dat het niet goed is dat hij met Ajax in conflict is en dat daar iets aan gedaan moet worden. wij wachten nu verder rustig af". Ton Harmsen in Ajax-nieuws (oktober 1983) "Het niveau van het huidige Nederlandse voetbal is niet erg hoog. In de breedte is er weinig kwaliteit. Dat komt door de verkeerde opleiding. Een paar jaar gele den werden er alleen maar hardlopers en kilometervreters gekweekt. Er werd al leen op gelet of je goed kon dekken en een man kon uitschakelen. Wat ik mooie voetballers vind? Giresse, Magath, Overath. In Nederland vind ik alleen Van Basten en Gullit erg goed. En natuurlijk Cruyff als-ie het op zijn heupen heeft. Maar in Vanenburg zie ik het niet zitten. Hij heeft een waanzinnige techniek, maar zijn spel levert veel te weinig op. Die poespas is leuk voor de zaal". Johnny Rep in het Vrije Volk. "Het sporthoogtepunt in 1983 was voor mij de wedstrijd Ajax - Feyenoord op 18 december in het Olympisch stadion. Ajax won met 8-2. Onvoorstelbaar. Ik dacht, dat wordt geen leuke wedstrijd. Een mager gelijkspel of nog erger, Ajax, mijn favoriet wordt ingemaakt. Daar hoefde ik niet bij te zijn. Cruyff speelde dan wel mee, maar aan de verkeerde kant. Lerby weg naar West-Duitsland, Schrij vers in Zwolle en ik thuis, op tien minuten afstand van de plek waar even later de sterren van de hemel werden gespeeld. Ik geloof dat ik stond te strijken, of zoiets vervelends. Radio aan, Langs de Lijn. Theo Koomen in topvorm bij dé wedstrijd. En dan gebeurt het: 1-0, 2-0, 3-0 voor Ajax. Feyenoord nog even te rug tot 3-2 en toen barstte Ajax pas echt los. Prachtige doelpunten, prachtige Olsen, prachtige club. Een uitzinnig meelevend publiek. Waar ik niet tussen zat. Fout, fout, fout. Ik hóórde alleen maar wat ik ook had kunnen zien. Had moeten zien. Een zondagmiddag vol spijt en dol enthousiasme. Een ramp als je alleen thuis bent, want je kunt geen van beide bij iemand kwijt. Wat er nog rest van die middag is dan ook een hoge telefoonrekening". Dieuwertje Blok (van de KRO) in Studio. "Bij Ajax op de tribune zitten is veel leuker dan naar een discotheek gaan. Samen met mijn broer Edwin en soms ook met andere sportvrienden naar Ajax bezorgt mij heel wat meer plezier. Wij zijn grote fans van de Amsterdamse club. Ik vind heel Ajax leuk, fijn om naar te kijken". Daphne Jongejans (Nederlands beste schoonspringster) in De Telegraaf. "Toen ik bij Ajax in de senioren kwam, was ik één van de jongste spelers in de selectie. Als er iets gebeurde, kreeg ik altijd de schuld. Op een hele koude ochtend in december kocht ik met een andere speler een paar witte muizen. In de ijsmuts van Bennie Muller stopten wij een muis. Bennie had niets in de gaten, maar stond tijdens de training voortdurend op zijn hoofd te krabben. Steeds meer spelers werden op de hoogte gebracht van Bennie's ongemak, dus je be- 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 15