tekspotZ UITGEPERST door Hans Janssen Eindhoven. Darbij DE-LIMBURGER PARGDL g^gXEDB0^ NRC Handelsblad. J.VolkA— T/XHIW "ledereen gaat hier onmiddellijk naar huis. Zelfs in de middagpauze, tussen de trainingen door. Dat is toch heel anders dan bij Ajax. Daar was het veel gezelli ger, veel meer sfeer. Daar komen spelers bij elkaar thuis. Hier zie ik buiten de trainingen en de wedstrijden niemand. Bayern is ook een heel andere club dan Ajax. Ja, misschien professioneler. Ik ga Nederlandse voetbaljournalisten nu pas waarderen. Wat ze hier schrijven en niet alleen Bild is veel erger dan in Nederland nou je weet wel. Het is overdreven positief of overdreven ne gatief. Ze slaan hier gewoon door. En buitenlanders zoeken ze natuurlijk altijd. Met Ivic oefenden we bij Ajax voortdurend op combinaties, kort-lang. Dat kennen ze hier niet. Ze lopen maar met die bal. Ik was gewend bij Ajax te jagen. Als ik het hier doe, sta ik voor schut, ben ik de enige". Sören Lerby (Bayern München, door het sportblad Der Kicker als vijfde beste buitenlander in de Bundesliga gekozen) in de Volkskrant. "Maar ik ben nog steeds blij dat ik bij Ajax weg ben. Daar had ik mijn buik van vol. Ik was geen vaste keus meer, daarom wilde ik weg. Dat Ajax mij verkocht had alles met geld te maken, niets met een doordacht voetbaltechnisch beleid. Het was voor Ajax toch een groot risico om volledig op Van Basten te gokken? Hij is een jonge jongen in ontwikkeling nog. Marco en ik zijn heel verschillende voetballers. Ik ben in principe puur een goaltjesdief, hij kan daarnaast nog een aantal dingen. Hij is technisch en heeft een goed spel- overzicht. Ik heb beelden gezien van Ajax - Feyenoord en Ierland - Neder land. Zoals hij toen speelde was Marco een potentiële wereldvoetballer. Hij is één van mijn favoriete spitsen". Wim Kieft in NRC Handelsblad. "Met het verlies van Cruyff en een jaar eerder Wim Jansen wordt er inderdaad na de training veel minder over voetbal gesproken. Ik denk dat de meeste jongens het wel jammer vinden, dat dat er niet meer is, want ze hadden toch wel een bijzondere kijk op voetbal. Omdat Cruyff, Schrijvers en Lerby er vorig jaar nog waren, was het voor mij niet nodig om zoveel te praten. Maar dit jaar zal ik dat wel moeten, zeker als ik aanvoerder ben. Dick Schoenaker doet het dan op het middenveld en Peter Boeve in de verdediging. Ik ga altijd recht op mijn tegenstander af en reageer pas op het laatste moment als de verdedi gers happen. Het gaat erom dat je langer kunt wachten dan je tegenstander, dan zit je goed". Jesper Olsen in Elf. ALQEMEEN DAGBLAD dagblad voor noord-ümburg Limburgs DagblaJ out Sport blad 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1984 | | pagina 11