Een ruime weekendauto U huurt 'm bij europcar Tel. 020-832123 voetballen en daar kan zelfs ik het niet mee redden", vertelt Arnesen, die bij de keuring in juli nog goed werd bevonden. In ieder geval om te kunnen spelen. Dokter Martens en Ted Troost, een fysio-therapeut uit Rotterdam, die onder anderen ook Ruud Krol heeft behandeld, wisten echter wel beter. "Toen ik in oktober naar Martens stapte, zei hij meteen: "Ik weet waarom je komt. Je zou het terug krijgen, maar ik wou het niet tegen je zeggen, omdat je dan misschien gaat denken of je het nog wel kunt. Nu heb je wel goed gespeeld, twaalf wed strijden, vóór de datum waarop je eigenlijk zou beginnen". "Ik weet niet hoe ze hierop bij Anderlecht reageren. Het is nooit leuk een gebles seerde speler te hebben. Ik heb met de manager gesproken en hij heeft me op gebeurd. Ik heb boven verwachting goed gespeeld en dat ik nu weer last van mijn knie heb gekregen, was voor hem geen probleem. Maar ja, ze kennen me al langer, want toen ik nog bij Ajax voetbalde, hebben ze ook belangstelling voor mij getoond. Ze weten dat ik er alles aan zal doen om terug te komen. Deze blessure moet gewoon verholpen worden en dan hoop ik in maart/april weer de oude te zijn". Een dag later is Arnesen op bezoek geweest bij de dokter. Een ingreep wordt voorlopig uitgesteld tot het moment dat de Deen weer last van zijn knie begint te krijgen. „Die knie, daar word ik echt gek van. Dat is niks zo, maar ja, je raakt er aan ge wend, he?!". Hoe dan ook, het kwetsuur maakte van het tweede seizoen bij Valencia een ver loren jaar. Desondanks stelt de Deen, terwijl zijn vrouw Kate zich over hun een jaar jonge zoon Sebastian ontfermt: "Toch was het een fantastische, leuke tijd in Spanje. Ik zou het voor geen goud hebben willen missen. Ja, het laatste jaar natuurlijk wel. Maar we hebben er veel meegemaakt, andere mensen, een andere levensstijl leren kennen. In Nederland was het net als in Denemarken: heel gedisciplineerd. Speciaal bij Ajax en daarom heb ik me in het begin nogal geërgerd in Spanje, doch achteraf heb ik er toch plezier aan beleefd. Aan die manier van leven: als je maar gezond bent en de veel nauwere band met de mensen. Nu ik dit meegemaakt heb, zie ik niet alles meer zwart-wit. Ik heb ge leerd te relativeren. In het begin bij Ajax stond ik er niet bij stil, waarom spelers hier naar toe worden gehaald, die niet willen werken. Blijkbaar hebben die andere eigenschappen, die doorslaggevend zijn geweest. Dat heb ik duide lijk bij Valencia gezien, omdat je meer volwassen bent geworden. Ik heb er ook helemaal geen spijt van dat ik naar Spanje ben gegaan. Ik zou best terug willen, al ga ik natuurlijk eerst dit contract uitdienen. Je weet nooit, misschien kan ik daarna naar weer een andere club". 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 9