"Het verliep allemaal snel en onverwacht", aldus de even rap in het Nederlands pratende Arnesen. "Gezien mijn blessure en het feit dat ik een driejarig contract had bij Valencia, had ik niet durven dromen dat ik naar een andere club zou kun nen gaan. Maar het is gebeurd, al heb ik nauwelijks vakantie gehad". Voordat Anderlecht of Ajax de voornaamste kapers op de kust over wilden gaan tot het vastleggen van de nu 27-jarige middenvelder, wilden zij er van ver gewist zijn hoe het met zijn knie gesteld was. Vooral Ajax durfde in eerste in stantie de gok niet aan en terwijl de Amsterdamse club in onderhandeling was met Felix Gasselich, sloeg Anderlecht toe. "Ik werd natuurlijk uitgebreid me disch onderzocht vóórdat ik hier naar toe zou gaan. Dokter Martens dé dokter van België heeft me goedgekeurd. Dat was in juli en hij zei: "Frank, je speelt in oktober. Je mag er op rekenen in de tweede ronde van het Europacup toernooi mee te doen". Maar ik speelde al 23 augustus de eerste wedstrijd (eerst bij de reserves, daarna tijdens het Barcelona-toernooi in het eerste elftal van Anderlecht, HJ). En het ging goed en dat was natuurlijk veel sneller dan ver wacht. Ik heb sindsdien goede wedstrijden gespeeld en vijfmaal gescoord. Toen kreeg je die verwachte break-down. Dokter Martens voorspelde zelfs dat ik die vaker zou tegenkomen, omdat ik vijftien maanden niet actief ben geweest. Dat is me niet in de kouwe kleren gaan zitten, maar je gaat door. Tot een week of drie geleden (midden november)". Pijn Toen openbaarde zich andermaal een lastige blessure in zijn knie. Zogenoemde muisjes zwevend kraakbeen spelen hem steeds meer parten. "Die muisjes gaan de zenuwen en de kniebanden irriteren en dat trekt zo door naar mijn bo venbeen. En ik zweer je dat dat pijn doet. Het is in ieder geval klote zo te voet ballen. Je kunt niet voluit gaan. Je kunt maar 50 procent trainen en 50 procent 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 7