■INLEIDING INTERVIEW MET FRANK ARNESEN In de zomer van het nu bijna afgelopen jaar was er even sprake van dat Frank Arnesen zou terugkeren naar Ajaxde club waar hij vanaf de cember 1975 als een schooljongen opgroeide en zich al snel ontwikkelde tot één van de besten van de klas. De Deense middenvelder wilde best vertrekken bij het Spaanse Valencia, waaraan hij twee seizoenen verbon den was en nog een contract voor één jaar had lopen. Ajax, op zijn beurt, was in heel Europa op zoek naar een linkspoot: een spelmaker, die linksbenig is. Het oog viel onder meer op Arnesen, maar ook Anderlecht was in de markt en toonde zich slagvaardiger. De Belgische topclub wilde het risico een geblesseerde speler binnen te halen op de koop toe nemen en legde Frank Arnesen vast voor drie seizoenen. Het eerste half jaar is voor beide partijen redelijk verlopen, al ligt Arnesens 'voetbalhart' nog steeds in Amsterdam. Onze verslaggever Hans Janssen sprak met de Deenéén spraakwatervalen zijn trainer. Pol van Himst. Over zijn knie, Denemarken, Anderlecht én Ajax Frank Arnesen: 'voetbalhart' ligt nog in Amsterdam. BRUSSEL - "Frank Arnesen is een grote speler. Dat kan niemand bestrijden. Je kunt echter merken dat hij lang niet gespeeld heeft, omdat hij erg gekwetst is geweest. Vandaar dat hij soms een beetje bang is in de match. Vooral in de per soonlijke duels houdt hij zich dan in". Duidelijk woorden van Pol van Himst, trainer/coach van Anderlecht. Teleurge steld is hij echter niet. "Frank heeft al bewezen genoeg kwaliteiten te hebben. Hij is goed begonnen, maar kent sinds een week of drie een terugval. Mentaal heeft hij nog problemen, maar een speler met zoveel klasse moet daar over heen kunnen komen. Het komt er nu op aan de schrik, de angst te overwinnen. Och, wat die blessure betreft: Anderlecht heeft ook René Vandereycken aangetrok ken en die had ook last van zijn knie". Blessure Vijftien maanden lang bleef Frank Arnesen verstoken van het spelen van een voetbalwedstrijd. Op 28 augustus van dit jaar kwam hij voor het eerst sinds lang in actie, nadat hij sedert 27 mei 1982 uit de roulatie was. Op die dag raakte hij geblesseerd in de wedstrijd Denemarken - België, waardoor hij vervroegd van een vakantie kon genieten. In de voorbereiding op het tweede seizoen onder de Spaanse zon bij Valencia, dat hem in '81 voor negen ton had overgenomen van Ajax, begon voor hem een lange periode van ellende. Twee knie-operaties deden hem voor een jaar en drie maanden in de lappenmand belangen. En toch stonden in de afgelopen zomer gerenommeerde topclubs in de rij om hem te strikken. En de Deen wilde wel, ook al verbaast het hem nog hoe snel het balletje is gaan rollen. 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 5