Eert ruime weekendauto U huurt 'm bij europcar Tel. 020-832123 -d Ondertussen is Ronald ook al uitgegroeid tot een vaste pion in het Nederlands Elftal, waar hij meer op het middenveld speelt. Tot nu toe speelde hij vier inter lands (tegen Zweden, IJsland, België en Ierland) waarin hij ook nog één doel punt maakte tegen IJsland. Op het moment leeft het Nederlands Elftal weer bij de Nederlanders na die nu al historische wedstrijd tegen Ierland. De komende wedstrijd tegen Spanje zou beslissend kunnen zijn; de kaartjes voor die wedstrijd waren dan ook binnen een paar uur verkocht. Zulke wedstrijden brengen altijd extra spanning met zich mee, wat voor de spelers ook leuk is. Ronald nu zelf even over zijn ervaringen met het Nederlands Elftal en komt daar na nog even terug op Ajax. Ronald: „Het grote verschil met de afgelopen jaren wat betreft het Nederlands Elftal is volgens mij het feit dat we nu met een vaste groep werken. Je weet nu welke jongens erbij zullen zijn; dat was de afgelopen jaren wel eens anders want toen veranderde het per wedstrijd. We hebben nu een groep waarop je kunt bouwen, met deels een stuk routine in de vorm van Schrijvers en van de Kerkhof en ook Wijnstekers en een groot stuk jeugd, ik denk dat we op de goede weg zitten. De wedstrijd tegen Ierland was weer een hele aparte. Je moest winnen, het veld was erg slecht, het waaide hard en het publiek zat bijna op het veld. We hebben natuurlijk de mazzel gehad dat het in de eerste helft bij 2-0 bleef en dat het vlak na rust niet 3-0 werd, maar daarna zijn we op karakter teruggekomen. In de rust zeiden we dat wanneer we snel 2-1 zouden maken dat er nog wel een kansje was, nou dat gebeurde. We waren in die tweede helft helemaal niet zoveel beter als die leren maar iedere kans was een doelpunt, en dat is klasse. Het laatste kwartier na die 2-3 duurde erg lang, het leek wel alsof de klok stil stond. Ook kregen we vlak voor tijd nog een vrije trap tegen; als zo'n bal erin gaat, ga je door de grond. Zo'n laatste kwartiertje is vreselijk om door te maken. Tegen Spanje is de situatie bijna hetzelfde, ook daar moeten we van winnen en ook dan kan elk tegendoelpunt fataal zijn. Het is wel leuk om zulke wedstrijden te spelen, het is toch iets heel anders als competitie voetbal want daar kun je een nederlaag nog eens in een andere wedstrijd goed maken. In zulke wedstrijden als tegen Ierland en Spanje is elk puntverlies fataal. Je weet bijvoorbaat al dat die Spanjaarden gaan verdedigen met de scheermessen onder, want ze hebben aan een gelijkspel genoeg. Maar we hebben tegen die leren een goede prestatie geleverd, waarom zou dat tegen Spanje niet weer kunnen? Dat het moeilijk wordt staat wel vast. Dat wij overbelast zouden raken door het spelen voor vertegenwoordigende elftallen zie ik niet zo zitten. De belangen van Aad liggen natuurlijk bij Ajax, daarom ziet hij het niet zo zitten dat er zoveel geselekteerd worden; Rijvers' be langen liggen daarentegen bij Oranje en die selekteert nu eenmaal de spelers, daarbij zitten vaak spelers van Ajax. Dan krijg je de situatie dat de belangen botsen. Maar ik denk dat als we wat vaker voor een vertegenwoordigend elftal 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 21