die tegenaanval scoort Haarlem. Doordat er op het middenveld spelers waren die hun man lieten lopen kwamen wij achterin steeds tegenover een meerder heid te staan waardoor Haarlem tot 3-3 terug kon komen. Maar zoiets mag na tuurlijk nooit gebeuren net zo als tegen Den Bosch, maar het zijn wel dingen waar wij van leren. Die wedstrijd tegen Groningen bracht voor mij natuurlijk extra spanning mee. Vantevoren was het allemaal erg opgeklopt: ik tegen mijn oude club en tegen mijn broer, maar in de wedstrijd zat het ons gewoon niet mee. Bij de rust hadden we al met 2-0 of 3-0 voor moeten staan en miste ik ook nog die penalty, toen kon ik wel helemaal door de grond zakken. Ik had nog nooit een penalty gemist maar het duurde zo lang voordat ik hem kon nemen dat bij mij de con centratie helemaal weg was. Vlak voordat ik mijn aanloop nam wou Erwin mij nog een hand geven; toen had ik even moeten wachten, maar ik nam mijn aan loop was er van overtuigd dat ik hem in de rechterhoek zou schieten maar schoot hem in de linker hoek. Om nou het af en toe wat mindere spelen af te schuiven op de leeftijd van de ploeg vind ik een beetje makkelijk. Feijenoord speelt ook zijn slechte wedstrijden terwijl die toch veel routine hebben. Ik vind de leeftijd van een ploeg geen excuus voor het soms wat mindere spel. We mis sen misschien een leider. Ik denk toch dat Dickie daar het meest voor in aan merking komt omdat hij al zoveel heeft meegemaakt. Wat Felix betreft denk ik dat Ajax een foutje heeft gemaakt door te denken dat ze een puur linksbenige voetballer hadden aangetrokken terwijl hij eigenlijk rechtsbenig is. Hij werd tenslotte als opvolger van Lerby aangetrokken, die was wel linksbenig; ik weet ook niet of ze wel zonodig een middenvelder met een rechterbeen nodig hadden. Na de wedstrijd tegen Den Bosch stak de kritiek de kop weer op, maar dat was terecht. Want je mag nooit van Den Bosch verliezen en al helemaal niet met 3-0. Den Bosch is het slechtste team van de Ere-divisie, dan kun je wel nagaan hoe slecht wij daar speelden. Kijk, zolang kritiek terecht is heb ik daar totaal geen moeite mee, dan moet je de schuld bij jezelf zoeken. Maar als kritiek niet terecht is heb ik daar ook wel eens moeite mee. Ik kan zo'n verlies wat makkelijker ver werken als die andere jongens want ik heb de afgelopen jaren al zo vaak verlo ren. Maar voor die andere jongens lag het toch anders; die hadden al 34 wed strijden niet meer verloren, dan kan ik me wel voorstellen dat ze er goed ziek van zijn als ze net van Den Bosch verliezen. De stemming is dan natuurlijk erg down in de groep, maar dat is logisch. Of mijn broer volgend seizoen naar Ajax komt weet ik niet, er is in ieder geval nog niets rond. Ze hebben wel tegen mij gezegd dat ze Erwin er volgend jaar bij willen hebben, maar om nu al te zeggen dat hij wel of niet komt is veel te vroeg. Ze zullen het zeker proberen maar er staat nog niets vast. Erwin zelf zou denk ik wel willen, maar hij heeft nog een contract en dat moet dan ook weer afgekocht worden wat ook weer veel extra kost. Mijn leukste ervaring tot nu toe was de 8-2 tegen Feijenoord. ledereen zei dat Ajax te jong zou zijn en Feijenoord zou kampioen worden met Cruyff erbij. Dat je dan Feijenoord net in die wedstrijd aftroeft is natuurlijk schitterend. Ook de uitwedstrijd tegen Olympiakos was een schitterende ervaring. Ik had nog nooit voor 80.000 mensen gespeeld in een wedstrijd die zo hard en gemeen was. Dat was, ondanks de uitschakeling, ook een hoogtepunt voor mij tot nu toe." 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 19