Een betrouwbare vervangingsauto? - U huurt 'm bij europcar O Tel. 020-832123 moeilijker te bespelen. Dat zullen we 16 november ook wel merken bij de waarschijnlijk schaarse maar o zo gevaarlijke uitvallen. Zo'n Juanito is zo stiekem dat je er misschien wel waardering voor op moet brengen". -Ondertussen zitten we net naar Sport op Maandag te kijken waar (toevallig?) net Real Madrid - Atletico te zien is. Opvallend is dat de potentiële internationals een grote indruk op ons maken.- „Was het nou niet de tijd dat Johan wegging"? „Hoe kun je dat nou zeggen?" „Ik bedoel dat de jeugd nu eindelijk op 't moment is gekomen dat ze alleen nog veel kunnen leren van eigen ervaringen zoals uitwedstrijden tegen Olympiakos, Haarlem, Den Bosch en toch ook Feyenoord". „Als je het zo bedoeld dan heb je gelijk maar voor het publiek is het natuurlijk verschrikkelijk. Gerald moet inderdaad nu de kans krijgen om de leidinggevende rol die hem wordt toegedacht over te nemen. Ik denk dat hij de enige in de huidige spelersgroep is die dat kan maar ook hij moet leren door op die plaatsen te spelen. Het is nu enkele wedstrijden bevredigend gegaan maar er komen ook nog uitschieters naar boven en beneden en daar mag je een voetballer nooit op vastpinnen. Feyenoord was een incident; dat moet je inderdaad goed in de gaten houden want nu alweer wordt er teveel van ons verwacht. Ik ben blij dat we geen kampioen móeten worden. Na Feyenoord zag iedereen ons weer als kampioenskandidaat: fout! Ajax moet dit jaar geen kampioen worden want dat verstoort het rijpheidsproces, dat klinkt vreemd maar het is zo". „Wanneer staan jullie er?" „Volgend jaar moeten de grote lijken toch duidelijk zichtbaar zijn en dan zal het moeten gebeuren". „Frankrijk???" „Ik hoop 't, want ik denk dat als we het halen we geen modderfiguur zullen slaan, want dan zullen we wel op de bluftoer moeten. In ieder geval zullen wij dan met Frankrijk en hopelijk Denemarken het aantrekkelijkste voetbal spelen want Duitsland en België en ook Rusland nu niet bepaald voetbal waar je helemaal gek van wordt. En met mooi voetbal kun je ook al veel respect afdwingen. Als we Spanje pakken dan zie ik alles heel zonnig in. Tegen Spanje zullen we vroeg moeten scoren, dan is het gelopen. Dan worden die Spanjaarden gek. Het zal niet makkelijk worden als we zonder Marco moeten spelen. Ik hoop alleen dat Koolhof dan niet in z'n plaats komt want dan bevestig je toch wel enige mate van countertacktiek en in vind dat een verfoeilijk soort voetbal. Ik ben blij dat ik bij Ajax zit!!!!!" Het was weer oergezellig! Dat is een aspect waar Peter trouwens toch altijd borg voor staat. Peter is één van de weinigen die over voetbal praat als hobby; dat maakt een gesprek een stuk aantrekkelijker. Jeroen 10

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 12