\V Het is altijd 10 bij Café „Bobby Haarms" Peter: ,,De aangewezen figuur ben ik natuurlijk niet omdat ik lang niet zoveel over te dragen heb als Johan CruijffJohan heeft overal op de wereld gespeeld en heeft zoveel verschillende situaties meegemaakt dat hij (bijna) nergens meer door verrast wordt. Zoals wij tegen Groningen spelen; wij hebben negentig minuten lang pressing gespeeld en dat kan eigenlijk niet. Johan liet zich dan terug vallen en gaf zodoende het sein om in de loopgraven te gaan liggen en vervolgens de tegenstander te laten komen zodat er ruimte komt voorin waar dan van geprofiteerd moet worden. Wij hebben de hele wedstrijd gebeukt en er was geen doorkomen aan, dan moet je iets anders verzinnen. Dat kunnen wij nog niet. Olympiakos van hetzelfde laken en pak. Maar Olympiakos is over één twee jaar geen partij meer voor ons. Een ploeg uitbouwen kost tijd en, het wordt zo langzamerhand een saai verhaal, die tijd krijgen we weer niet. Wij worden wéér vergeleken met Feyenoord en P.S.V., maar dat kan niet. Die ploegen hóren er te staan, wij nog niet". „Zelfs Hans Kraay, toch een échte voetbalman, geeft jullie de tijd niet gezien z'n televisie-commentaar bij het A'dam-toernooi". „Ja, maar dan is Hans Kraay bezig als journalist en niet als voetballiefhebber en dat moet 'ie ook, anders kom je er niet in bij de omroepen". „Je bent een (redelijk) nette voetballer geworden, hè. Ik bedoel de overtredingen zoals je bij je beginperiode bij Ajax regelmatig op de mat legde, die heb je nu niet meer zo vaak nodig". „Allemaal een kwestie van jaren. In het begin kreeg ik de opdracht mee om bijv. Trevor Francis op te vangen en te volgen tot het laatste fluitsignaal, ik wilde me toen zo goed mogelijk van m'n taak kwijten want je was nog in de slag om een basisplaats, je wilde nog bij de trainer in de gunst komen, bij het publiek en je wilde gewoon geen slecht figuur slaan. Zo'n Francis daar keek je geweldig tegenop want het was (toen) een van de grootste spitsen ter wereld en dan nog de druk van buitenaf! Je stond toch binnen drie jaar nadat je van het eerste klasserveldje bent afgestapt, in de halve finale Europa-cup één! Dus Francis mocht niet scoren of liever hij mocht niet één goede actie hebben. Wat je toen niet zag en watje nu wel ziet is dat je nog lang niet opgewassen was tegen zo'n kanjer dus dan moest er ook nogal eens stevig aan de noodrem getrokken worden omdat hij je gewoon niet zag staan. Ik had in die tijd verschrikkelijk veel gele kaarten maar toen was het al zo dat een beslissende goal van jouw man je je an Schoonmaakbedrijf voor alle voorkomende werkzaam heden en glazenwasserij. Josephus Jittastraat 14h 1063 NL Amsterdam Tel. 020-11 25 67 eobby yy ye jj-c ojo; UW GASTHEER EN GASTVROUW JAN EN GINA 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1983 | | pagina 10